Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholester ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim n ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważny ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wi ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywi ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwa ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany sposó ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia ilość przyjętych kalorii powinna by również zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta ile kaloriiDieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na odchudznie. Ogólnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się omówionym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyleczenia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia oznak choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta niebywała zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty są niekiedy zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach ukazanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między produktami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby ustrzec się wielkim napadom łakomstwa i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Witam, ja także wypróbowałam tą metodę odchudzania, stosowałam ją dwa lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST ŚWIETNA !!!!!!!

wykonałam tą dietę i muszę stwierdzić że jak na tak rygorystyczne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i osiągnąć niezwykle efekty

Dieta jest świetna polecam :) jesli jesteś wytrwała

pragnę napisać, że ta metoda odchudzania działa:-/ uważajmy na to co zjadamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

jestem ciekawa ile uda się schudnąć

próbowałam dawno temu he uważam że to najlepsza dieta na świecie!!!

metoda odchudzania jest skuteczna.Tagi : dieta tajska , dieta podczas karmienia piersią jadłospis , dieta proteinowa biegunka , dieta matki karmiącej przy skazie białkowej , opinie dieta kopenhaska , dieta strażników wagi opinie , dieta warzywna oczyszczająca , forum dyskusyjne dieta south beach , dieta dla tradziku , ile wynosi dieta poselska , dieta woda gazowana , dieta beztłuszczowa jadłospis , dieta 5-cio dniowa , dieta dukana i etap , dieta na mase 4000 kcal , dieta fitneski , dieta bogata w błonnik , dieta gołąbki , dieta jajeczna przepis , dieta w galaktozemii , dieta żelazowa , dieta callana , dieta proteinowa kulturystyka ,


dieta ani przybylskiej   duncan dieta   dieta proteinowa a owoce   dieta na problemy z wątrobą   dieta strong man   dieta do oceny   dieta a grupa krwi   dieta woda   dieta na kamicę żółciową   dieta proteinowa a tarczyca   dieta przy pokrzywce   dieta atkinsa opinie   gry dieta owocowa   dieta ze słodyczami   dieta dla siedemnastolatki   dieta rozdzielna forum   dieta 10 kilo mniej   kardiomiopatia dieta   dieta beztłuszczowa   refluks żółciowy dieta   znaki zodiaku a dieta   dieta kopenhaska-forum   dieta 900 kcal   dieta z magnezem   dieta zone opinie   dieta sportowcy   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt