Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać j ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem c ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt w ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny efekt należy szczegółowo ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30 ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu liczby k ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metod ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże liczba przyjmowanych kalorii powinna by również być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta kaji


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę straty wagi musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się wielkim atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co mamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta obejmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten rewelacyjny wynik mamy zadanie szczegółowo stosować jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by pić 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość Aby zrealizować założony wynik musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się omówionym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyleczenia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od zaniku oznak choroby. Musimy zadecydować że ta ogromna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż efekty mają prawo być dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest bardzo mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

spoko metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

stosowałam tą dietę jest rewelacyjna bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

czy ta dieta jest skuteczna.

pragnę powiedzieć, że ta metoda odchudzania działa:-/ uważajmy na to co zjadamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Ja jestem na 5 dniu tej diety i szczerze jest bardzo dobra, będę informowała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

Dieta mi odpowiada nawet dobra można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

rewelacyjne, już kiedyś ją stosowałam i straciłam 7 kg przez tydzien

No, ja dziś trzeci dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć taka sobie dieta.Tagi : dieta kwaśniewskiego plusy i minusy , dieta proteinowa szkodliwa , dieta białkowo proteinowa , dieta regenerująca wątrobę , łatwa i skuteczna dieta , dieta lekkostrawna produkty , dieta glikemiczna forum , dieta posiłki , dieta na piękną sylwetkę , dieta dąbrowskiej , dieta dla zawałowców , dieta na nasienie , dieta w artretyzmie , dieta douglasa , dieta dla początkujących kulturystów , grupa krwi 0 dieta , dieta dla grup krwi b , dieta lodowa przepis , dieta proteinowa sfd , dieta kasi sowińskiej , dieta dla gimnazjalistów , dieta białkowa a alkohol , dieta trzy posiłki ,


dieta słoiczków   dieta przy anemii u dzieci   kiedy dieta nie przysługuje   dieta dwudziestolatki   dieta a hashimoto   dieta na mase dla endomorfika   dieta selerowa   dieta buddyjska   dieta na wzmocnienie stawów   dieta oponka   dieta dukana jadłospis faza uderzeniowa   dieta a grupa krwi b rh+   dieta na 2500 kcal   szybka dieta na płaski brzuch   dieta dąbrowska ewa   dieta proteinowa placuszki   dieta ronniego colemana   dieta dukana desery   dieta w zaparciach   dieta dla szynszyla   dieta majów   dieta 12 dni   dieta słodka   katarzyna zielińska dieta   dieta onz opinie   dieta proteinowa potrawy   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt