Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem c ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za z ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na produkty biał ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. T ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogrom ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z w ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany sposób ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie lik ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt należy szcz ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością miarę spożywanych kalorii powinna by również być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta ewy dąbrowskiej


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyzdrowienia. Szacuje się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia śladów choroby. Trzeba przyjąć że ta ogromna zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż wyniki mają prawo być dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii w szczególności późnymi porami także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować prezentowany cel należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba wybrać jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na lżejsze przyswajanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy chęć, jednak mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

cudowna dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

gites pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest cudowna naprawdę muszę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

odlotowa

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie bomba

To w dechę metoda straty zbędnych kilogramów A mówią, że taka nie istnieje.

ja zaczęłam od dziś. jest spoko oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

super dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.Tagi : dieta encyklopedia , dieta lopez , dieta kwasniewskiego cholesterol , dieta dr.budwig forum , dieta marii dąbrowskiej , dieta plaż południowych efekty , dieta z zupą kapuścianą , dieta proteinowa a brak okresu , dieta bogatokaloryczna , dieta doktora pierra dukana , dieta lagerfelda , dieta alkoholika , zespół wrażliwego jelita dieta , dur brzuszny dieta , dziwna dieta , dieta margaret tacher , grejpfruty dieta , szybka dieta białkowa , wzw typu b dieta , piwo dieta , dieta oksfordzka , zróżnicowana dieta , dieta jogurtowa menu ,


dieta bezglutenowa i bezmleczna   dieta po wylewie   dieta na przeziębienie   dieta w kulturystyce   dieta dobra dla mózgu   dieta na hemoroidy   dieta wysokobiałkowa atkinsa   dieta drożdżyca   biały ser dieta   dieta kosmonautów   skaza białkowa dieta matki   dieta w hipertrójglicerydemii   dieta dla trądzikowców   dieta twiggy   dieta o niskim indeksie glikemicznym przepisy   dieta wysokobiałkowa nerki   dieta kolka nerkowa   dieta kamienie w nerkach   dieta z jajek i grejfruta   dieta królów   dieta bez diety   dieta bez chleba i ziemniaków   złamana ręka dieta   dieta protal jadłospis   dieta a wiek   dieta a fitness   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt