Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem c ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za z ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na produkty biał ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. T ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogrom ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z w ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany sposób ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie lik ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt należy szcz ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością miarę spożywanych kalorii powinna by również być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta ewy dąbrowskiejDieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość zrzucić osiągnąć prezentowany wynik musimy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na lżejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy chęć, jednakże musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały wynik należy szczegółowo stosować jej plan. W żadnym wypadku nie możemy pozwalać sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się omówionym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyzdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od zaniku oznak choroby. Musimy zrozumieć że ta ogromna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż wyniki mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby ustrzec się ogromnym atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Gdzie tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?

Dieta jest ekstra... wymiata!!! stosowa?am niedawno

Ja jestem na 11 dniu tej diety i szczerze jest bomba, będę informowała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

Jestem zdenerwowana i podłamana! Ta dieta nie działa!!!

doskonała

Dieta jest doskonała polecam :) jesli jesteś wytrwała

Odpowiedzcie jest skuteczna.

stosowałam przez 4 miesiące schudłam 4 kg… jest cudowna :D wreszcie coś co działaTagi : dieta odchudzająca skuteczna , dieta na szczupły brzuch , magnez dieta , dieta krajowa , dieta z węglowodanami , dieta dla wątroby , dieta w okresie ciąży , dieta a żylaki , mąka dieta , dieta grzybica , dieta kominek , dieta weterynaryjna , dieta kopenhaska a leki , niskoenergetyczna dieta , karmiaca mama dieta , kristen stewart dieta , lindsay lohan dieta , skaza białkowa dieta niemowlaka , soja dieta dukana , dieta biegunka u dzieci , dieta zielona herbata , 13 dniowa dieta oczyszczająca , dieta pro ana ,


dieta bezglutenowa i bezmleczna   dieta po wylewie   dieta na przeziębienie   dieta w kulturystyce   dieta dobra dla mózgu   dieta na hemoroidy   dieta wysokobiałkowa atkinsa   dieta drożdżyca   biały ser dieta   dieta kosmonautów   skaza białkowa dieta matki   dieta w hipertrójglicerydemii   dieta dla trądzikowców   dieta twiggy   dieta o niskim indeksie glikemicznym przepisy   dieta wysokobiałkowa nerki   dieta kolka nerkowa   dieta kamienie w nerkach   dieta z jajek i grejfruta   dieta królów   dieta bez diety   dieta bez chleba i ziemniaków   złamana ręka dieta   dieta protal jadłospis   dieta a wiek   dieta a fitness   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt