Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz należy wybrać jaki będ ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilości ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedze ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowa ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy or ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu licz ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość przyjmowanych kalorii powinna również być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

biblijna dieta


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na odchudznie. Właściwie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest bardzo mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się wielkim atakom łakomstwa i przybierania na masie. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na łagodniejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co mamy ochotę, jednakże musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego ozdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta ogromna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż wyniki mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik mamy zadanie szczegółowo przestrzegać jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę stracić zrealizować założony cel musimy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

byłam na tej diecie już raz i była wypas efekty widoczne

Dieta jest zdumiewająca polecam :) jesli jesteś wytrwała

stosowałam przez 2 miesiące schudłam 2 kg… jest kapitalna :D wreszcie coś co działa

odlotowa dieta, stosowalam wiele zawsze ze zdumiewaj?cym rezultatem

lubie takie diety zaraz ja przetestuje ciekawe czy uda mi sie na niej stracić zbędne kilogramy xDxD

Pozdrawiam, ja także wypróbowałam tą dietę, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.

Ta dieta jest kapitalnie ułożona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i stwierdzam że jest fantastyczna chociaż trochę podjadałam :PTagi : dieta zrównoważona , dieta karmiącej , dieta kulturysty , dieta omlet , dieta montiego , dieta warzywno-owocowa , dot dieta niskoweglowodanowa lutza forum , dieta lekkostrawna warzywa , dieta jajka i grejfrut , dieta buraczana , dieta kopenhaska do druku , dieta z węglowodanami , dieta 9 dniowa , dieta efektywna , starania o dziecko dieta , odzywki dieta , dieta 100 kcal przepisy , darmowa dieta na mase , ankieta dieta , dieta syrop klonowy , dieta i ryczałt za dojazdy , dieta stany zjednoczone , silownia dieta na mase ,


nadzieja dieta   13 dniowa dieta oczyszczająca   atopowe zapalenie skóry dieta   dieta mukowiscydoza   dieta do schudnięcia   dieta dla osób z problemami jelit   dieta wypłukiwania tłuszczu   dieta małachowa   alergia a dieta   dieta helikobakter   dieta karmiącej matki   rak jajnika dieta   dieta 1000 kalorii śniadanie   dieta sekielskiego   dieta ibisza   dieta na zrzucenie wagi   dieta wątrobowa u psa   dieta marilyn monroe   dieta półrocznego dziecka   dieta a grupa krwi przepisy   dieta przy dnie   dieta w ciąży   dieta wysokobiałkowa zalety i wady   dieta 11 miesięcznego niemowlęcia   dieta do kreatyny   dieta kopenhaska a papierosy   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt