Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi należy s ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy ora ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się omówionym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzeni ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z war ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholester ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie od ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie ilość przyjętych kalorii powinna by także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Zobrazowanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta drakońska


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między artykułami obfitującymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii szczególnie późnymi porami oraz na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować prezentowany cel musimy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda straty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na łagodniejsze przyswajanie składników według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co mamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy wybrać jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig zależy od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyzdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Musimy przyjąć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo że wyniki mają prawo być dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się wielkim atakom jedzenia i przybierania na masie. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

grubasy dieta jest spoko stosuje i nawet głodna nie jestem

pragnę stwierdzić, że ta metoda odchudzania działa:-/ uważajmy na to co spożywamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Co wy tam możecie uważać o tego typu dietach jest rewelacyjna, jestem zadowolona bo widzę efekty i to bardzo dobre.

odlotowa dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

gites pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

Ta dieta jest odlotowo zrobiona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

moim zdaniem jest to w dechę dieta

ja wypróbowałam tą dietę byłą ona moją pierwszą i uważam że jest bardzo dobra chociaż trochę podjadałam :PTagi : dieta kopenhaska opinie , dobra dieta na mase , dieta w austrii , dieta dla łakomczuchów forum , dieta idealna sylwetka , dieta na płodność mężczyzny , dieta kanadyjska , dieta królów forum , dieta po bulimii , dieta dla kota , dieta kopenhaska dla mężczyzn , dieta atkinsa pdf , dieta 500 , dieta przy 6 weidera , dieta kopenhaska rapidshare , dieta niemowląt karmionych piersią , atopowe zapalenie skóry u dorosłych dieta , dieta rak płuc , dieta fitnesek , dieta na 3 miesiace , jaka dieta na wrzody , dieta na porost mięśni , dieta w zapaleniu śluzówki żołądka ,


forum dieta herbalife   tkd dieta   dieta 5 kg w 5 dni   dieta rozdzielna menu   dieta proteinowa tuńczyk   zwrot kosztów podróży dieta   pierre duncan dieta   jednodniowa dieta owsiana   dieta po liposukcji   dieta 13 dni   dieta wspomagająca wzrost   dieta rybna   hemoroidy dieta   dieta idealna dla ciebie   dieta kopenhaska sałatka owocowa   dieta kukulskiej   dieta przy ćwiczeniach   ryż preparowany dieta   dieta niskoenergetyczna jadłospis   dieta na pozbycie sie tluszczu   dieta w zzsk   dieta bogata w ryby   dieta dobrych połączeń   dieta dla świnki morskiej   dieta 1 dniowa oczyszczająca   dieta wysokobiałkowa przykład   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt