Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy te ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z du ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany spo ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy zdecydować ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem ch ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten niesamowity wynik należy dokładnie stosować jej plan ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na pro ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele prod ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością miarę przyjmowanych kalorii należała by także zależeć od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

lipotrim dieta


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na liczeniu liczby kalorii w szczególności wieczorem również na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by ustrzec się wielkim atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody odchudzania należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również powinniśmy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach opisanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania zezwala na łagodniejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy chęć, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały wynik należy dokładnie stosować jej plan. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Dieta mi odpowiada nawet dobra można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

obywatele dieta jest zajefajna stosuje i nawet głodna nie jestem

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie zajebista

Co wy tam myślicie o takich dietach jest fajna, jestem zadowolona bo zauważam rezultaty i to niezwykłe.

próbowałam dawno temu he według mnie to jedyna taka dieta na świecie!!!

to jest najznakomitsza dieta efekt utrzymał się około dwa lata

kocham takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej stracić zbędne kilogramy xDxD

Kolejna dieta którą musze dołączyć do ulubionej kolekcji.Tagi : dieta węglowodanowa oberbeil klaus , dieta 12 kg , dieta 100 kcal , grupa krwi a dieta a , dieta gillian , dieta dla matek karmiących piersią przepisy , dieta u dziecka , dieta strażników wagi przelicznik , dieta bez śledziony , protal dieta przepisy , grypa dieta , sklep dieta cambridge , dieta wysoko w blonnik , dieta proteinowa sernik na zimno , dieta amerykańskich kosmonautów , dieta dla 19 latki , dieta a zdrowa cera , anemia dieta , dieta 1500 kalorii przykład , dieta osób dializowanych , dieta adamka , dorian yates dieta , gra dieta ,


dieta do oceny   dieta na niewydolność wątroby   dieta dla zabieganych   dieta w dusznicy bolesnej   dieta amerykańskich kosmonautów   dieta bez niklu   dieta trzynastodniowa przepis   dieta proteinowa-dukana   dieta na problemy z jelitami   dieta bogata w selen   dieta przed ślubem   dieta wysokobiałkowa przykłady   spalanie tłuszczu dieta   tybetańska dieta   dieta płynna kolonoskopia   dieta marii dąbrowskiej   dieta proteinowa ii faza   dieta dla modeli   dieta na refluks przełyku   dieta maya   dieta kelly osbourne   dieta białkowa ile się chudnie   dieta po sterydach   dieta po bajpasach   dieta a nadczynność tarczycy   dieta papkowata przepisy   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt