Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej meto ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały wynik należy dokładnie przestrzeg ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przestrzega ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i tró ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowe ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób o ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Die ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem zaprezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie miarę przyjmowanych kalorii powinna również zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz zajęcie siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

marskość wątroby dietaDieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę zrzucić osiągnąć prezentowany cel należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w ciele tak aby ustrzec się niepohamowanym atakom jedzenia i przybierania na masie. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach ukazanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii nade wszystko późnymi porami również na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy przyjmować połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego ozdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty są niekiedy dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę straty wagi powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest odlotowa naprawdę muszę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

byłam na tej diecie już raz i była rewelacyjna rezultaty widoczne

muszę przyznać, że ta metoda straty wagi działa:-/ uważajmy na to co zjadamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

stosowałam przez 2 miesiące schudłam 6 kg… jest spoko :D wreszcie coś co działa

przechodziłem tą dietę jest rewelacyjna bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

dziewczynki schudłam 5kg po tygodniu bombowa dieta. Polecam

jest bombowa lecz, trzeba być wytrwałym ;p

ciekawi mnie jak dużo uda się schudnąćTagi : jelito nadwrażliwe dieta , dieta przy winstrolu , sfd dieta dukana , książka dieta śródziemnomorska , kisielowa dieta , hipoglikemia reaktywna dieta , dieta zgodna z grupą krwi 0 , dieta bogatoresztkowa dla dzieci , książka dieta albo cud , dieta na przyrost masy , dieta przy treningu aerobowym , 13 dniowa dieta , dieta jak przytyć , dieta przy anemii w ciąży , dieta kendry , kiedy przysługuje dieta w podróży służbowej , dieta na mase ektomorfik , dieta na zdrowe zęby , dieta strefowa forum , dieta 100 kcal opinie , dieta kwasowo zasadowa , hemoroidy odbytu dieta , dieta z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego ,


dieta ellisa   dieta do domu kraków   dieta proteinowa efekt jojo   maślanka dieta dukana   dieta kopenhaska rapidshare   dieta beaty będzińskiej   dieta z podróży służbowej   dieta tylko śniadanie   dieta proteinowa desery   dieta sportowcy   dieta 2 tygodnie   dieta a węglowodany   dieta dukana rezultaty   dieta po rzuceniu palenia   dieta dukana jadłospis faza uderzeniowa   dieta kopenhadzka opinie lekarzy   dieta 15 miesięcznego dziecka   dieta katarzyny skrzyneckiej   dieta na tarczyce   dieta motylków   dieta 500 kcal   dieta kardio   dieta 300 spartan   dieta 1200 kal   dieta onz przepisy   dieta low carb na mase   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt