Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Bu ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz należy wybrać jaki ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt musimy szczegółowo prze ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzegani ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą tejże metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywnoś ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Diet ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odc ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą il ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością liczba przyjętych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

gwen stefani dieta


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co mamy ochotę, jednak mamy obowiązek pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na liczeniu wielkości kalorii zwłaszcza wieczorem również na nie scalaniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą tejże metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między artykułami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się omówionym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do pełnego ozdrowienia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia przejawów choroby. Musimy przyjąć że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty są niekiedy zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę Aby osiągnąć prezentowany cel należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Rozpoczynam mam zamiar przetrzymać do końca bo mam co zrzucenia pare kilo

stosowałam przez 1 miesiące schudłam 8 kg… jest świetna :D wreszcie coś co działa

wypasik pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

próbowałam dawno temu he wiem że to najlepsza dieta na świecie!!!

W mojej opinii ta metoda odchudzania jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

kapitalna

witajcie kobitki. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest znakomita naprawdę chce schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

Dieta jest rewelacyjna polecam :) jesli jesteś wytrwałaTagi : dieta dr. haya , dieta grupa krwi przepisy , dieta dla krwiodawcy , dieta tygodniowa owocowa , dieta na 6 miesiecy , miażdżyca dieta , dieta płatki , dieta kisiel , dieta lipidowa , dieta na wysokie ciśnienie , dieta z modyfikacjami składników mineralnych , dieta malamuta , dieta nadciśnienie , dieta z piwem , dieta długowiecznych , dieta na kamicę nerkową , dieta pracownika 2009 , dieta niskowęglowodanowa opinie , dieta po zawale , gotowa dieta dla kulturysty , dieta lekkostrawna dzieci , ultra slim dieta , dieta na płatkach owsianych ,


dieta bożeny dykiel   szybka łatwa dieta   dieta budwig przepisy   dieta protal forum   dieta brukselska   zbilansowana dieta redukcyjna odżywianie   dieta na kaszy gryczanej   lighterlife dieta   dieta optymalna odchudzanie   dieta grup krwi ab   dieta 13 dniowa kopenhaska   tania i skuteczna dieta   dieta dla pitta   dieta 6 kg w 2 tygodnie   dieta laktacja   1 dniowa dieta   dieta kopenhaska ryba   dieta niemowlęcia karmionego piersią   maja błaszczyn dieta życia   jogurtowa dieta   dieta dukan pierre   dieta dla 16 latka   dieta ograniczająca węglowodany   dieta dla niejadka   dieta w nadkwaśności żołądka   dieta 4-dniowa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt