Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania nale ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy n ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem ch ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wie ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda straty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten rewelacyjny wynik musimy szczegółowo ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy idzie wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia miarę przyjętych kalorii należała by również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Określenie realnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

hashimoto dieta


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig zależy od drastycznego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyleczenia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniku oznak choroby. Trzeba zadecydować że ta mocna zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty są niekiedy dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity wynik musimy dokładnie stosować jej plan. W żadnym wypadku nie możemy zezwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę stracić zrealizować tenże cel musimy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się niepohamowanym napadom łakomstwa i tycia. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między potrawami obfitującymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu liczby kalorii w szczególności wieczorem także na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

w dechę

Co wy tam myślicie o tego typu dietach jest rewelacyjna, jestem zadowolona bo widzę efekty i to niezwykłe.

od jutra tez chce zaczac z tego co znalazłam to bomba dieta

to nadzwyczajna metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest cudowna mój mąż zrobił sobie taką dietę.

świetna dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest spoko naprawdę pragnę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

Ja tak naprawdę nie chcę wiele zrzucić, ale trochę by się przydało czy ta dieta działa.

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST ZAJEBISTA !!!!!!!Tagi : testosteron a dieta , dieta dukana faza , dieta radnego powiatu , dieta proteinowa przepisy faza 1 , dieta fitoestrogenowa , dieta pierra dukana przepisy , dieta norweska kg , dieta dukan forum , dieta białkowa 10 dni , kolonoskopia przygotowanie dieta , dieta z białek , dieta grapefruitowa , dieta przy raku , dieta proteinowa menu , grupa 0 dieta , nowa dieta 7 dniowa , dieta wegan , dieta i trening na rzezbe , dieta na 1 miesiąc , dieta niemowlaka 9 miesięcy , dieta 16 dniowa , dieta kopenhaska kafeteria , dieta studentów ,


dieta twarożkowa   dieta najzdrowsza   jaka dieta najskuteczniejsza   dieta kaszowa   dieta ilościowa   dieta do 1000 kalorii   dieta usa   dieta za delegację zagraniczną   dieta szybkie rezultaty   dieta dukana produkty dozwolone   dieta odtruwająca wątrobę   protal dieta proteinowa dr dukana   dieta od lekarza   dieta wątroba przepisy   dieta białkowa przykład   dieta po usunieciu kamieni z woreczka   dieta solver   dieta a kolki   stwardnienie rozsiane dieta   dieta a prolaktyna   gainer dieta   dieta w kulturystyce   dieta rybna   dieta dla suchej skóry   dieta same jogurty   dieta 1400   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt