Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten niesamowity wynik mamy zadanie szczeg ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się omówionym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna t ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odc ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na l ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i tró ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy idzie wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście miarę przyjmowanych kalorii należała by również zależeć od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, dającym możliwość na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

gry dieta owocowa


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę stracić osiągnąć założony cel należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między artykułami obfitującymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach opisanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na odchudznie. Ogólnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się niepohamowanym atakom łakomstwa i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego wyleczenia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że wyniki są niekiedy dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

dziś mija mi czwarty dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie widzę żadnych zmian

koleżanki schudłam 5kg po tygodniu ekstra dieta. Polecam

klawa dieta, stosowalam wiele zawsze ze zdumiewaj?cym efektem

naprawdę godna uwagi, dieta

Hej. Dzisiaj już 4 dzień jest świetna działa bez problemu

godna uwagi dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

Rozpoczynam mam zamiar przetrzymać do końca bo mam co zrzucenia pare zbędnych kilogramów

zastosowałam tą dietę i muszę stwierdzić że jak na tak sztywne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i osiągnąć niebywale rezultatyTagi : nieswoiste zapalenie jelit dieta , dieta zgodna z grupą krwi jadłospis , dieta wysokie trójglicerydy , dieta lagerfelda , modna dieta w tv , dieta grupa ab , dieta sokowa opinie , dieta jak przybrac na masie , twoja dieta info , dieta optymalna bielactwo , dieta w raku trzustki , dieta antytrądzikowa , dieta rudiego schuberta , dieta od dietetyka , dieta grzegorza króla , książka dieta rozdzielna , dieta strukturalna eliksiry , terapia gersona dieta , dieta 6-miesięcznego dziecka , podwyższona bilirubina dieta , dieta w nadciśnieniu tętniczym , jak zgrubnąć dieta , dieta oparta na indeksie glikemicznym ,


dieta w grupie krwi a   dieta przy kuracji antybiotykowej   weider dieta   bezpłatna dieta odchudzająca   dieta glikemiczna   dieta dla uczulonych na nikiel   dieta dla dobrego samopoczucia   jaka dieta podczas treningu   dieta proteinowa 1 1   dieta w żelazo   dr pape dieta   grupy krwi a dieta   dieta do domu   dieta rihanny   dieta dzienna delegacja   naturhouse dieta   azs dieta   dieta rak żołądka   dieta dr dunkana   dieta suplementacyjna   dieta dr budwig   dieta paryska   dieta po usunięciu nerki   dieta m m   dieta łatwa   dieta 1000kalori   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt