Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywi ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody straty wagi powinno się poza owocami ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na l ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy wybrać jaki jest skute ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym pozio ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą iloś ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając zapre ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością miarę spożywanych kalorii należała by również zależeć od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz posadę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

jadłospis dieta lekkostrawna


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy przyjmować to na co posiadamy chęć, jednakże mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta niebywała zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo że wyniki są niekiedy zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na liczeniu liczby kalorii zwłaszcza późnymi porami również na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się ogromnym atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć założony cel należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

stosowałam przez 1 miesiące schudłam 5 kg… jest super :D wreszcie coś co działa

To w dechę metoda odchudzania A mówią, że taka nie istnieje.

znakomite, już kiedyś ją próbowałam i straciłam 7 kg przez tydzien

maniacy dieta jest zajebista stosuje i nawet głodna nie jestem

Gdzie odnajde tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?

jestem ciekawa jak mocno uda się schudnąć

ekstra dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Dieta jest zdumiewająca polecam :) jesli jesteś wytrwałaTagi : dieta maya , dieta w 8 miesiącu ciąży , makaron sojowy dieta , dieta niełączenia , dieta dla osoby pracującej , 3 minuty dieta , dieta wady zalety , budyń dieta , dieta grzybicza , dieta przy zatwardzeniu , wątroba otłuszczona dieta , dieta w anoreksji , dieta dąbrowska , dieta karmiącej matki , dieta tenisisty , dieta bogata w magnez i potas , dieta dla baletnicy , przepis dieta dukana , dieta i jej rodzaje , dieta a nerki , dieta według grupy krwi a , dieta proteinowa samopoczucie , dieta po zabiegu wyrostka robaczkowego ,


dieta przy wysokiej kreatyninie   dieta proteinowa lody   dieta brzuch   dieta bezglutenowa i bezmleczna dla dzieci i dorosłych   dieta dla 20 latka   dieta noworodków   dieta wysokobiałkowa przeciwwskazania   dieta na autyzm   zespół jelita drażliwego zaparcia dieta   dieta 1000 kalorii potrawy   dieta bez gotowania   surowe jedzenie dieta   dieta na otłuszczoną wątrobę   dieta z żelazem   metoda doktora dukana dieta   dieta dla łuszczyka   piwo i dieta   dieta na trening   blog dieta dukana   dieta turbo wn efekty   dieta bananowa forum   dieta antywrzodowa   dieta w okresie laktacji   dieta przy raku wątroby   dieta 1000 kalorii gazeta wyborcza   dieta lekkoatletyczna   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt