Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zb ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten niesamowity efekt należy szczegółowo prz ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi należy się poza owocam ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na liczeni ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za z ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając zaprez ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywien ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się wszystkim wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma tr ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy idzie wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie miarę spożywanych kalorii powinna by także zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

anja rubik dieta


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz należy wybrać jaki może być skuteczny sposób na odchudznie. Ogólnie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować tenże cel należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami bogatymi w węglowodany i białka powinna przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu wielkości kalorii zwłaszcza wieczorem również na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się ogromnym napadom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

jest klawa tylko, trzeba być wytrwałym ;p

spoko, już kiedyś ją przechodziłam i schudłam 6 kg przez tydzien

Dieta przypadła mi do gustu bardzo dobra można stwierdzić najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

bomba metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

metoda jest klawa, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

Podsumowując ta metoda odchudzania jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

kocham takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

Kolejna dieta którą chcę wnieść do własnej kolekcji.Tagi : nadwrażliwe jelito dieta , koktajl proteinowy dieta proteinowa , zdrowa dieta dla nastolatków , dieta na zmęczenie , dieta po operacji żołądka , dieta 1 kg na tydzień , dieta podczas treningu , dieta przy karmieniu piersią , dieta w kolarstwie , dieta na wzdęcia , ile wynosi dieta pracownicza w 2010 , dieta low carb , dieta biegunka u dzieci , jaja dieta , dieta rady nadzorczej , dieta przy guzach tarczycy , żelazo dieta , dieta siłownia odchudzanie , dieta kiedy się należy , gry dieta owocowa , dieta michaela montignaca , dieta na zmniejszenie biustu , dieta żurawinowa ,


gotowane ziemniaki dieta   dieta 1000 forum   hiperinsulinemia dieta   naleśniki dieta dukana   dieta na obniżenie złego cholesterolu   siłownia dieta masa   dieta przed gastroskopią   dieta na małopłytkowość   dieta kebab   dieta na 20 dni   dieta owocowo warzywna ewy dąbrowskiej   dieta na polskę   dieta bogata w błonnik przepisy   wysokie trójglicerydy dieta   dieta wspinaczkowa   super dieta bez efektu jojo   ryż preparowany dieta   kfd dieta   atopowe zapalenie skóry u dorosłych dieta   dieta trzyminutowa   dieta masa 70 kg   dieta wysokokaloryczna jadłospis   bilirubina dieta   dieta jajko serek topiony   dieta dla facetów   dieta uboga w błonnik   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt