Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża licz ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta obejmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt należy dokład ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedzenia na wy ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt w ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej meto ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: pos ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się ja ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość przyjętych kalorii powinna także być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

jadłospis na tydzień dietaDieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity wynik musimy szczegółowo przestrzegać jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy zezwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyzdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta ogromna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy możliwość zrzucić osiągnąć tenże cel musimy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyswajanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co posiadamy chęć, jednak musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przestrzeganiu wielkości kalorii nade wszystko późnymi porami oraz na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Pozdrawiam, ja również przechodziłam tą dietę, stosowałam ją cztery lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

przechodziłem tą dietę jest bombowa bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

No, ja dziś trzeci dzień. Można powiedzieć nieźle sobie radzę. Dosyć fajna dieta.

ciekawe jak dużo uda się schudnąć

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest spoko naprawdę pragnę zrzucić zbędny tłuszczyk. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

jest ciężko ale straciłam juz 5kilo oby tak dalej, a dieta kapitalna, polecam!!!

Dość bardzo bobra dieta moje koleżanki ją stosowały i schudły.

Hej. Dzisiaj już 9 dzień jest bardzo dobra działa bez problemuTagi : dieta przy niedoczynności tarczycy , dieta po porodzie karmienie piersią , dieta bogatotłuszczowa , królik miniaturka dieta , dieta dobra dla nerek , dieta przy treningu , dieta alessandry ambrosio , 15 kg dieta , dieta sekwencyjna , dieta bezmleczna i bezglutenowa , dieta proteinowa alkohol , dobra dieta bialkowa , dieta dla diabetyków jadłospis , dieta przy migrenie , dieta przed badaniem usg , dieta sztokholmska , dieta garściowa jadłospis , dieta pół na pół , dieta na mase potrawy , dieta niefizjologiczna , dieta mufa , dieta z kiszonej kapusty , dieta kwaśniewskiego wady ,


dieta easy diet   dieta kolarstwo   dieta dukana pasztet   dieta aerobiczna 6 weidera   dieta na boczki   jaka jest skuteczna dieta   jaka powinna być dieta   ali dieta   dieta histaminowa   dieta wg tombaka   dieta dewizowa   dieta grypa   dieta niskotłuszczowa i niskowęglowodanowa   makaron dieta   dieta jednoskładnikowa   dieta przy cholesterolu   dieta jajka i grejfruty   dieta w odmiedniczkowym zapaleniu nerek   dieta 1000 kcal forum   jaka dieta przy chorej trzustce   dieta garncarska   dieta na 2 tygodnie   dieta rozdzielna pdf   alat dieta   dieta dla anorektyczki   dieta wg krwi   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt