Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz trzeba zdecydować się jaki bę ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na liczeniu wielk ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z wa ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadz ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten niesamowity efekt należy szczeg ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i tró ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposó ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia liczba przyjmowanych kalorii powinna by także zależeć od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Zobrazowanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

jaka dieta przy refluksieDieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się niepohamowanym atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie potraw mocno gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zbicie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jaki może być skuteczny sposób na odchudznie. Ogólnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na liczeniu wielkości kalorii szczególnie późnymi porami oraz na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy spożywać połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego ozdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta niebywała zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż efekty mają prawo być dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity efekt należy dokładnie stosować jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by pić 2 litry wody dziennie. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Dieta jest w dechę... po prostu rewelacja!!! próbowa?em niedawno

stosowałam tą dietę jest rewelacyjna bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

jest ciężko ale straciłam juz 5kilo oby tak dalej, a dieta klawa, polecam!!!

Dieta jest klawa polecam :) jesli jesteś wytrwała

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest doskonała naprawdę pragnę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

Ta dieta jest w dechę zrobiona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

dziewczynki schudłam 7kg po tygodniu godna uwagi dieta. Polecam

odlotowa dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)Tagi : dieta trzydniowa oczyszczajaca , dieta oksfordzka , dieta dr pierre dukan przepisy , wódka a dieta , dieta do 1000 kcal , dieta układu pokarmowego , dieta z punktami , dieta 10 latka , dieta bez pieczywa , dieta alkohol , dieta kwaśniewskiego plusy i minusy , dieta proporcje , dieta na trądzik 2009 , dieta białkowa proteinowa , ile wynosi dieta kierowcy , dieta dla niemowląt , dieta 20 miesięcznego dziecka , dieta niemowlaka 9 miesięcy , dieta niskobiałkowa dla psa , sklep dieta cambridge , dieta na brzuszki , dieta posła , dieta osobowości ,


dieta w dwa dni   plan protal dieta   dieta na zrzucenie brzuszka   moja dieta po angielsku   dieta warzywno- owocowa   dieta poprawiająca samopoczucie   dieta w raku jelita grubego   dieta dukana faza i   dieta na 3000 kcal   dieta na kamienie   dieta po laparoskopii jajnika   dieta beaty sadowskiej   dieta a owoce   nutrisystem dieta   dieta za podróż służbową w 2009 r   dieta norweska opinie   migdały a dieta   dieta z ograniczeniem soli   dieta gersona film   dieta diabetologa   dieta bogata w kwas foliowy   dieta na słodko   książka dieta dr dukana   woreczek żółciowy dieta   dieta kopenhadzka kafeteria   dieta weight watchers   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt