Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie ksi ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należ ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Terapia dietą ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej m ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i tró ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział żywnośc ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób o ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wi ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma z ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy można wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie liczba przyjmowanych kalorii powinna także być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli masz pracę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

jaka dieta przy chorej wątrobie


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii zwłaszcza wieczorem oraz na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten rewelacyjny efekt należy szczegółowo stosować jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach ukazanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na lżejsze przyjmowanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy ochotę, jednakże musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zbicie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Hej. Dzisiaj już 10 dzień jest bardzo dobra działa bez problemu

Ja jestem na 9 dniu tej diety i szczerze jest znakomita, będę informowała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

Następna dieta którą musze wnieść do ulubionej kolekcji.

to nadzwyczajna dieta polecam ją naprawdę jest zajebista mój mąż zrobił sobie taką dietę.

jestem ciekawa jak mocno uda się schudnąć

próbowałam dawno temu he wiem że to najlepsza dieta na świecie!!!

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i uważam że jest cudowna chociaż trochę podjadałam :P

Witam, ja również przechodziłam tą metodę odchudzania, stosowałam ją cztery lata temu i naprawdę bardzo sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.Tagi : dieta dla tancerki , dieta 11 miesięcznego niemowlęcia , rodzynki dieta , żelki dieta , dieta dr lutz , dieta budwiga , dieta wątroby , dieta w podróży służbowej 2009 , dieta dukana menu , dieta punktowa strażnicy wagi , dieta niemowlaka 10 miesięcy , dieta przy anemii w ciąży , dieta bez cholesterolu , dieta przy nadkwaśności żołądka , dieta kopenhadzka godziny , refluks a dieta , dieta wątrobowa psa , dieta mm przepisy , dieta tygodnia , efektywna dieta , dieta beach , dieta do kreatyny , zespół jelita drażliwego objawy dieta ,


dieta przy wysokiej kreatyninie   dieta wysokobiałkowa posiłki   dieta protal wino   dieta warzywno owocowa przepisy   dieta dla figury klepsydry   owrzodzenie jelita grubego dieta   pasternak dieta   jak szybko przytyć dieta   dieta na krótkowzroczność   dieta dukan test   urografia dieta   dieta haya przepisy   dieta na refluks żołądka   5 posiłków dziennie dieta   dieta szybka przemiana materii   nie używaj słowa dieta   dieta na złamane kości   dieta leukocyty   dieta po sylwestrze   dieta 600 kcal   kto stosował diete 10 dniowa dieta   dieta na mase bez treningu   dieta dla osób z tarczycą   radioterapia a dieta   dieta weekendowa dr bardadyn przepisy   radny gminy dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt