Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z w ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy wybrać j ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholester ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na liczeniu liczby kal ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym je ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania należy się ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfi ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm da się wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże ilość przyjmowanych kalorii powinna także być uzależniona od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Określenie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

ostre zapalenie trzustki dieta


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na łagodniejsze przyswajanie pożywienia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na liczeniu wielkości kalorii w szczególności późnymi porami oraz na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość stracić osiągnąć prezentowany cel należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się wielkim napadom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyzdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia przejawów choroby. Musimy zrozumieć że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty mają prawo być zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach tejże metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA METODA ODCHUDZANIA

jest ciężko ale straciłam juz 5kilo oby tak dalej, a dieta odlotowa, polecam!!!

bomba dieta, stosowalam mnóstwo zawsze ze zdumiewaj?cym rezultatem

Pozdrawiam, ja także przechodziłam tą dietę, stosowałam ją dwa lata temu i naprawdę bardzo sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

koleżanki straciłam 5kg po tygodniu bombowa dieta. Polecam

moim zdaniem jest to znakomita metoda dochudzania

Hej. Dzisiaj już 5 dzień jest super działa bez problemu

grubasy dieta jest rewelacyjna stosuje i nawet głodna nie jestemTagi : dieta kingi rusin , dieta dukan pdf , dieta gluten , dieta przy dnie moczowej , dieta para helicobacter pylori , która dieta najlepsza , dieta niskowęglowodanowa efekty , dieta po żółtaczce , dieta przy biegunce u dorosłych , tania dieta na płaski brzuch , jadłospis dieta 1200 kcal , dieta ostra , dieta przed operacją bajpasów , depresja dieta , dieta proteinowa sernik , diabetyk dieta , sfd.pl dieta , detoks dieta , dieta zgodna z grupą krwi , wysokowęglowodanowa dieta , dieta 15 miesięcznego dziecka , dieta przed sylwestrem , dieta 2-latka ,


pamięć a dieta   zielony groszek dieta   dieta wysokobłonnikowa jadłospis   dieta anoreksja   dieta wysokowłóknikowa   dieta 2.0   dieta 8 kg w miesiąc   dieta zatrucie pokarmowe   dieta skrobiowa   karmienie dieta   dieta białkowa proteinowa   dieta dla 20 latki   dieta a zgaga   zielona herbata a dieta   dieta dla anemików   nadwrażliwość żołądka dieta   dieta przy podrażnieniu trzustki   rak jelita grubego dieta   ryż z jabłkami dieta   dieta 2 tygodnie   dieta koktajlowa przepisy   dieta kulturysty na mase   dieta kopenhaska skutki   dieta parlamentarna   dieta proteinowa przepisy kulinarne   dieta jabłkowa schudłam   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt