Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potra ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz trzeba wybrać jaki jest ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i tró ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi powinno się poza ow ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie miarę przyjmowanych kalorii powinna by także zależeć od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

ostre zapalenie żołądka dieta


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między artykułami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę Aby zrealizować tenże wynik mamy obowiązek zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę straty wagi musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto musimy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba wybrać jaki może być skuteczny sposób na odchudznie. Powszechnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny wynik mamy zadanie dokładnie stosować jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii w szczególności późnymi porami również na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody straty wagi powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

wykonałam tą dietę i pragnę przyznać że jak na tak surowe wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i osiągnąć niebywale efekty

Pozdrawiam, ja także wypróbowałam tą dietę, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę niebywale sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

Dieta mi odpowiada nawet znakomita można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

wypróbowałam tą dietę jest bomba bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)

witajcie kobitki. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest świetna naprawdę pragnę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

moim zdaniem jest to zdumiewająca metoda dochudzania

bomba dieta, stosowalam mnóstwo zawsze ze zdumiewaj?cym efektem

Co wy tam wiecie o tego typu dietach jest rewelacyjna, jestem zadowolona bo widzę efekty i to mocne.Tagi : dieta protal mąka kukurydziana , kapuśniak dieta , dieta dziennik , dieta garściowa jadłospis , dieta niskokaloryczna menu , dieta dla krwi 0 , dieta przy problemach z wątrobą , polipy dieta , dieta meta , dieta dla osób po usunięciu woreczka żółciowego , dieta korea , dieta niskobiałkowa przykłady , herbalife dieta opinie , dieta rapidshare , dieta lekkoatlety , orzeszki ziemne a dieta , dieta przy migrenach , dieta i odchudzanie , dieta po zabiegu kardiochirurgicznym , dieta zodiakalna , dieta w boleriozie , dieta kopenhaska a tabletki antykoncepcyjne , len dieta ,


nadżerki w żołądku dieta   dieta means health   dieta fosforanowa   jaskra dieta   maja hirsch dieta   dieta zawał   dieta przeliczanie na punkty   fitness i dieta   zdrowe dieta   dieta refluksowa przepisy   skaza białkowa dieta niemowlaka   dieta kwasniewskiego.pl   wołowina dieta   dieta oparta na sokach   grupa krwi i dieta   dieta białkowa wikipedia   dieta nie potrafię schudnąć przepisy   śródziemnomorska dieta   dieta gersona lewatywa   dieta w okresie ciąży   dieta małgorzaty drozd   dieta przy rozwolnieniu   dieta fitella   brukselka dieta   dieta dla cukrzyków   dieta przy depresji   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt