Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy wybrać jaki ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywno ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną iloś ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia ilość przyjętych kalorii należała by również być uzależniona od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

płatki owsiane górskie dieta


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny wynik należy dokładnie przestrzegać jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz trzeba zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę straty wagi mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się ogromnym napadom łakomstwa i przybierania na masie. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość Aby osiągnąć prezentowany cel musimy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między artykułami bogatymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na łagodniejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co posiadamy chęć, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

to jest najlepsza dieta rezultat utrzymał się około dwa lata

jest zdumiewająca lecz, trzeba być wytrwałym ;p

ja zaczęłam od dziś. jest bombowa oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie kapitalna

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest świetna naprawdę chce stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

bombowa metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

kocham takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej stracić zbędne kilogramy xDxD

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETATagi : dieta w helikobakter pylori , dieta dla niemowląt przepisy , dieta bez konserwantów , dieta bezglutenowa menu , dieta przy niewydolności nerek , dieta rozpiska , dieta przy powiększonej śledzionie , pumpernikiel dieta , dieta niskowęglowodanowa przykład , jaka jest najskuteczniejsza dieta , dieta proteinowa przykładowe przepisy , dieta dukana pierwsza faza , dieta fitoestrogenowa , dieta przy wrzodach dwunastnicy , dieta przed planowaną ciążą , bakteria helicobacter pylori dieta , dieta beaty pawlikowskiej , dieta dukana etapy , dieta kopenhaska papierosy , dieta kopenhaska porcje , dieta dąbrowskiego , dieta przy nerkach , dieta bez cholesterolu ,


dieta na zawołanie turbo   dieta służbowa   dieta kisiel   żurek a dieta   dieta na marzec   dieta anny wintour   mądra dieta   parkinson dieta   dieta dukana uderzeniowa   dieta mż   dieta dukana skuteczna   plakat dieta dla serca   pamelo dieta   dieta lekkostrawna w ciąży   dieta zeby schudnac 5 kg   dieta rozliczanie   dieta dla młodych dziewczyn   dieta douglasa   dieta bojarskiej   dieta szwajcarska   rumianek dieta   nadkwasota żołądka dieta   jaka dieta przy cukrzycy   dieta wedlug grupy krwi   grupa a dieta   dieta wątrobowa menu   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt