Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowe ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem choles ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podzi ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba zdecydow ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z duż ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny efekt należy szczegółowo przestrzegać jej ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przes ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjmowanych kalorii powinna również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, dającym możliwość na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Zobrazowanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

podwyższone trójglicerydy dieta


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się ogromnym atakom łakomstwa i tycia. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy ochotę, jednakże musimy pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały efekt musimy dokładnie stosować jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego ozdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od zaniku śladów choroby. Trzeba przyjąć że ta niebywała zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty mają prawo być dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość Aby zrealizować tenże cel musimy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Ja jestem na 11 dniu tej diety i szczerze jest w dechę, będę informowała o rezultatach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

zajebista dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Dieta jest super polecam :) jesli jesteś wytrwała

Moim zdaniem ta metoda odchudzania jest najlepsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

ja zaczęłam od dziś. jest bardzo dobra oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

lubie takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej stracić zbędne kilogramy xDxD

Mocno mnie ciekawią wrażenia na temat tej diety, mam ja w planach

moim zdaniem jest to kapitalna dietaTagi : najlepsza dieta odchudzająca forum , dieta na rzezbe odżywianie , dieta dla grupy krwi 0 działanie , dieta do szkoły , dieta bez zbóż , dieta olej lniany , dieta migdałowa , dieta proteinowa przykładowe przepisy , produkty o niskim indeksie glikemicznym dieta , dieta zwiększająca płodność , dieta na saa , dieta nie łączyć , dieta na nabranie wagi , dieta po operacji pęcherzyka żółciowego , optymalna dieta , jaka dieta na sile , dieta po mastektomii , delikatna dieta , dieta japończyków , dieta low carbo , dieta na mroźne dni , dieta phelpsa , dieta na redukcje tkanki tłuszczowej ,


dieta na 3 dni   maja błaszczyszyn dieta życia   dieta krawczyka   dieta w nowotworze trzustki   dieta a papierosy   dieta odchudzająca jadłospis   www dieta cukrzycowa   dieta odmładzająca   dieta gastrostomia   dieta masa 75 kg   dieta wg gr krwi   dieta na żylaki odbytu   dieta motywacja   dieta diabetyków   dieta i trening na rzezbe   dieta tuńczyk   dieta śniadaniowa   dieta mięśniowa   dieta orzechy laskowe   dieta matki karmiącej piersią jadłospis   dieta w i trymestrze ciąży   atopowe zapalenie skóry u niemowląt dieta   dieta zdrowa   dieta sportowca   dieta posła   dieta lekkostrawna dla wrzodowców   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt