Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdzi ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchudzania n ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt musimy szczegółowo s ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba z ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele skł ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłk ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też b ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem chole ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście ilość przyjętych kalorii powinna także być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

najszybsza dieta odchudzajaca


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na lżejsze przyswajanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy ochotę, jednak mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między artykułami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy przyjmować połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na wadze, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego ozdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia objawów choroby. Trzeba zadecydować że ta ogromna zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty są niekiedy zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć tenże wynik mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość utraty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach tejże metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Jestem wkurzona i podłamana! Ta dieta nie działa!!!

metoda jest ekstra, można uzyskać niebywale zadowalające efekty.

Kolejna dieta którą chcę włączyć do ulubionej kolekcji.

Co wy tam myślicie o takich dietach jest fajna, jestem zadowolona bo widzę rezultaty i to niezwykłe.

przechodziłem tą dietę jest bombowa bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie chodziłam :)

byłam na tej diecie już raz i była superowska rezultaty widoczne

Mocno mnie interesują wrażenia na temat tej diety, mam ja w planach

to jest najlepsza dieta rezultat utrzymał się mniej więcej dwa lataTagi : dieta dla ludzi z nadciśnieniem , dieta bez chleba , dieta garściowa efekty , testosteron dieta , dieta dla wegan , dieta na bielactwo , dieta po grypie jelitowej , dieta na ładne włosy , odpowiednia dieta do cwiczen , kafeteria dieta dukana , dr budwig dieta , holandia dieta , dieta protal-przepisy , dieta grupa krwi o rh+ , buraki dieta , dieta najzdrowsza , dieta owsianka , miód a dieta , zaburzenia hormonalne dieta , por dieta , dieta na kaloryfer , dieta kopenhaska a efekt jojo , dieta i ćwiczenia ,


dieta 1000 kalorii   dieta na lipomastie   dieta na refluks żołądkowy   dobra i tania dieta   dieta niskowęglowodanowa i niskotłuszczowa   angielski dieta   dieta 2009 delegacja   dieta bezglutenowa ewa lange   sensowna dieta   zbilansowana dieta wegańska   dieta kwaśniewskiego skutki uboczne   dieta dobrego samopoczucia   dieta przewlekłe zapalenie trzustki   b rh- dieta   dieta po woreczku   lemon detox dieta   dieta dla rzucających palenie   dieta wysokobiałkowa z niską zawartością węglowodanów   dieta pęcherzyka żółciowego   dieta przy siłowni   dieta na grupe krwi ab   dieta pszenica   kulturystyka dieta rzeźba   dieta według dunkana   dieta przy azs   dieta przy trądziku   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt