Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie ksi ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jeli ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki je ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały efekt należy dokładnie stosować jej ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposó ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poz ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością liczba przyjmowanych kalorii powinna także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz posadę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

najszybsza dieta świataDieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się wszystkim wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego ozdrowienia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami obfitującymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować założony wynik musimy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność straty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych kilogramów. W momencie problemów kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

naprawdę odlotowa, dieta

ja zaczęłam od dziś. jest bomba oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

koleżanki zrzuciałam 4kg po tygodniu godna uwagi dieta. Polecam

spoko, już kiedyś ją próbowałam i straciłam 4 kg przez tydzien

wypas pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

metoda jest zajebista, można uzyskać niebywale zadowalające efekty.

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST ZAJEBISTA !!!!!!!

Rozpoczynam mam zamiar wytrwać do końca bo mam co zrzucenia kilka zbędnych kilogramówTagi : dieta 40 latki , orbitrek dieta , dieta z mandarynek , dieta weight watchers , dieta post daniela , dieta 3 dniowa owocowa , ewa drzyzga dieta , dieta 600 kalorii , dieta do domu warszawa , dieta niemowlaka 6 miesięcy , dieta i jej rodzaje , tania dieta tygodniowa , beztłuszczowa dieta , dieta kopenhaska jaka kawa , dieta lekkostrawna jadłospisy , dieta warzywna opinie , dieta białkowa dr , dieta twarogowa , dieta 3 miesięcznego dziecka , ileostomia dieta , dieta katarzyny skrzyneckiej , dieta przy kamicy pęcherzyka żółciowego , szybka dieta kopenhaska ,


jaka dieta w holandii   dieta 10 miesięcznego   dieta protal forum   dieta na plaski brzuch   dieta 500 kcal   jaka dieta przy pco   dieta dla diabetyków   dieta witaminowa   doda dieta   dieta dla dny moczanowej   anemia dieta ciąża   dieta krwiodawcy   dieta protal a alkohol   dieta na żądanie   dieta 20 kg mniej   dieta w nowotworze wątroby   dieta daniela   legwan zielony dieta   dieta proteinowa portal   płatki dieta   dieta mamy wcześniaka   dieta dukana faza i   dieta bezglutenowa dla rocznego dziecka   dieta diamonda   dieta świąteczna   dieta małopłytkowość   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt