Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie ksi ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jeli ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki je ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały efekt należy dokładnie stosować jej ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposó ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poz ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością liczba przyjmowanych kalorii powinna także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz posadę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

najszybsza dieta świata


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały efekt należy dokładnie stosować jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy wybrać jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do przygotowania i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy zrzucić zrealizować tenże wynik mamy obowiązek unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania zezwala na łagodniejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co posiadamy chęć, jednakże musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii zwłaszcza wieczorem także na nie scalaniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w ciele tak by nie dać się niepohamowanym atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyzdrowienia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta mocna zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo że wyniki są niekiedy zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Jestem zdenerwowana i zrozpaczona! Ta dieta nie działa!!!

pragnę przyznać, że ta dieta przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co zjadamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA METODA ODCHUDZANIA

byłam na tej diecie już raz i była superowska efekty widoczne

to jest najlepsza dieta rezultat utrzymał się mniej więcej dwa lata

Ja jestem na 7 dniu tej diety i szczerze jest kapitalna, będę pisała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

bomba dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Dość fajna dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.Tagi : pasożyty dieta , dieta dobra dla nerek , dieta dla emeryta , dieta proteinowa dukana przepisy , dieta wegetariańska , dieta po sylwestrze , dieta wg krwi , dieta proteinowa-efekty , wódka a dieta , dieta po kastracji kota , dieta pozwalająca przytyć , dieta przy wzw typu b , dieta zapalenia jelita grubego , dieta same jabłka , doktor budwig dieta , dieta 2-tygodniowa , dieta tomasza reznera , dieta po jelitówce , kafeteria dieta kopenhaska , dieta płynna po operacji , dieta a nerwica , dieta karmiącej przy skazie białkowej , dieta przed imprezą ,


jaka dieta w holandii   dieta 10 miesięcznego   dieta protal forum   dieta na plaski brzuch   dieta 500 kcal   jaka dieta przy pco   dieta dla diabetyków   dieta witaminowa   doda dieta   dieta dla dny moczanowej   anemia dieta ciąża   dieta krwiodawcy   dieta protal a alkohol   dieta na żądanie   dieta 20 kg mniej   dieta w nowotworze wątroby   dieta daniela   legwan zielony dieta   dieta proteinowa portal   płatki dieta   dieta mamy wcześniaka   dieta dukana faza i   dieta bezglutenowa dla rocznego dziecka   dieta diamonda   dieta świąteczna   dieta małopłytkowość   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt