Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zby ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta obejmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten rewelacyjny wynik mamy zadanie szczeg ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulione ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo die ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na op ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzi ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi powin ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mie ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością miarę spożywanych kalorii powinna również zależeć od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy masz zajęcie siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

kolonoskopia dieta przed badaniem


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na liczeniu liczby kalorii w szczególności wieczorem także na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Między potrawami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny wynik musimy dokładnie stosować jej plan. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę straty wagi powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę stracić zrealizować założony cel należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy chęć, jednakże musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest doskonała naprawdę chce stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

Dość niezła dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.

Jestem wkurzona i podłamana! Ta dieta nie działa!!!

Co wy tam myślicie o tego typu dietach jest wypas, jestem zadowolona bo zauważam rezultaty i to bardzo dobre.

to cudowna metoda odchudzania polecam ją naprawdę jest spoko mój mąż zrobił sobie taką dietę.

ja zaczęłam od dziś. jest fantastyczna oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

zastosowałam tą dietę i pragnę stwierdzić że jak na tak sztywne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i osiągnąć niebywale wyniki

stosowałam tą dietę jest doskonała bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)Tagi : budyń dieta proteinowa , dieta sokowa opinie , sklep dieta cambridge , dieta dla dzieci otyłych , ryżowa dieta , radioterapia a dieta , maria dąbrowska dieta , dieta na jogurtach , wyjazd służbowy dieta , dieta warzywna doktor dąbrowskiej , dieta kopenhadzka opinie , dieta na mase 85 , dieta krajowa delegacja , dieta proteinowa ii faza , dieta dla umysłu , zima dieta , dieta antygrzybiczna dla dzieci , dieta na zawołanie opinie , jaka dieta żeby przytyć , dieta albo cud test 42 diet forum , dieta na zapalenie żołądka , detoksykacja organizmu dieta , dieta przy grzybicy układu pokarmowego ,


dieta garści   dieta wysokoblonnikowa   dieta na lato   antybiotyki i dieta   dieta do pakowania   dieta 6-miesięcznego dziecka   dieta holenderska 13 dniowa   dieta dla grup krwi   oliwki a dieta   zdrowa wątroba dieta   tania i skuteczna dieta   rumianek dieta   dieta plaż południa opinie   dieta protal potrawy   dieta kopenhaska porcje   dieta za podróż służbową zagraniczną   dieta grejfrut   dieta bez glutenu i kazeiny   dieta z niskim ig   dieta zwycięzców   dieta do a6w   dieta mariny łuczenko   dieta białkowa a alkohol   dieta paleo   inr dieta   zone dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt