Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wiel ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta trwa 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały wynik musimy dokładnie przest ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na pr ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem choles ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się n ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie z ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody odchudzania powinno się poza owocami i ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość spożywanych kalorii należała by również zależeć od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

sfd dietaDieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się wielkim napadom jedzenia i przybierania na masie. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na liczeniu wielkości kalorii w szczególności późnymi porami także na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę Aby osiągnąć tenże cel należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyleczenia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Musimy przyjąć że ta niebywała zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty mają prawo być dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na łagodniejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co posiadamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

super metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

próbowałam dawno temu he według mnie to najnajlepsza dieta na świecie!!!

No, ja dziś piaty dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć dobra dieta.

Jedyna dieta którą pragnę dołączyć do ulubionej kolekcji.

muszę powiedzieć, że ta dieta przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co jemy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Ja jestem na 11 dniu tej diety i szczerze jest bombowa, będę pisała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

rozpoczynam od wtorku, to już zaplanowane!!!!!!!

zdumiewająca dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)Tagi : dieta 1200 kalorii opinie , dieta dukana skutki uboczne , dieta shih tzu , dieta sałatki , dieta do krwi , dieta a zęby , polipy jelita grubego dieta , dieta hipoglikemia , sfd dieta proteinowa , dieta do grupy krwi b rh+ , łatwa i skuteczna dieta , dieta i kreatyna , dieta antygrzybicza , dieta strukturalna bardadyn , dieta blogspot , ospa wietrzna dieta , dieta a wyżywienie , zdrowa dieta i ćwiczenia , dieta przy encortonie , dieta przy zaparciach , dieta pobytowa , dieta 10 miesięcznego niemowlaka , dieta optymalna dr kwaśniewskiego przepisy ,


jednodniowa dieta   dieta będzińskiej   dieta poselska wynosi   dieta proteinowa płatki owsiane   przepisy dieta   dieta przy problemach z nerkami   dieta kopenhaska i co dalej   dieta dla pracownika biurowego   dieta na rozwój mięśni   dieta przy zapaleniu płuc   dieta kopenhaska efekt jojo   dieta zaparciowa   dieta przy otłuszczonej wątrobie   zupy a dieta   dieta meta   dieta przy uszkodzeniu wątroby   niski indeks glikemiczny dieta   dieta błaszczyszyn   dieta a rh+   kapusta kiszona dieta   dieta według krwi   dieta dla mało aktywnych   buddyzm dieta   dieta przy raku wątroby   dieta warzywno białkowa   dieta portal   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt