Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta die ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójgliceryd ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wiel ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele s ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzan ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały efekt musimy dokładnie ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody odchudzania należy się p ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz trzeba zdecydować się jaki ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm idzie wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże miarę przyjmowanych kalorii należała by również zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

super dieta nawet 15 kg mniejDieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano spożywajmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie wieczorem także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby ustrzec się ogromnym napadom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów mocno gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach ukazanej diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto musimy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

cudowna dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

ja zaczęłam od dziś. jest w dechę oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

muszę powiedzieć, że ta dieta przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co spożywamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

bardzo mnie interesują opinie na temat tej diety, mam ja w planach

kocham takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

ja wypróbowałam tą metodę odchudzania byłą ona moją pierwszą i uważam że jest bardzo dobra chociaż trochę podjadałam :P

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest odlotowa naprawdę muszę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

przechodziłem tą dietę jest znakomita bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)Tagi : reaktywne zapalenie stawów dieta , szybka przemiana materii dieta , dieta plusy i minusy , dieta dla osób po zawale serca , dieta na 7 dni , dieta francuzek , dieta na plaski brzuch i uda , dieta śródziemnomorska artykuł , dieta w stomii , dieta feta , dieta dla matek karmiących piersią przepisy , zdrowa dieta na codzien , dieta dla baletnicy , dieta po przeszczepie szpiku kostnego , dieta przy zapaleniu uchyłków , dieta jajko na twardo , dieta astma , forum dobra dieta , plaż południowych dieta , dieta zdrowa jadłospis , dieta w pierwszych miesiącach ciąży , odpowiednia dieta dla kulturysty , seler dieta ,


dieta 7 miesiecznego niemowlecia   reumatoidalne zapalenie stawów dieta   dieta lekkostrawna po operacji jelita grubego   dieta dla łakomczuchów forum   dieta morza południowego   dieta w zapaleniu nerek   dieta na biceps   dieta wątrobowa książka   dieta bez chleba   kapusta kiszona dieta dukana   dieta po operacji żołądka   dieta morz srodziemnomorskich   trądzik dieta   dieta proteinowa grupa wsparcia   dieta dukana zagrożenia   dieta niskobiałkowa co jeść   dukan dieta opinie   dieta sonji bakker   dieta przy wirusowym zapaleniu wątroby typu c   dieta kilogram dziennie   gruby brzuch dieta   dieta przy zapaleniu jelit   forum dieta dr dukana   dieta niski ig   dieta kardashian   dieta pełnowartościowa i niepełnowartościowa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt