Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały efekt musimy szczegółowo przestrzegać ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfitująca ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstw ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na opi ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział jedzenia na wyro ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia nadwagi należy się ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście liczba przyjętych kalorii należała by także zależeć od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Zobrazowanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

syrop klonowy dietaDieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się niepohamowanym atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy zrzucić osiągnąć założony wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przestrzeganiu liczby kalorii w szczególności wieczorem oraz na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co mamy chęć, jednak mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach ukazanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

stosowałam tą dietę i chcę stwierdzić że jak na tak sztywne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i osiągnąć niezwykle wyniki

stosowałam przez 3 miesiące schudłam 4 kg… jest ekstra :D wreszcie coś co działa

dziś jest drugi dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie widzę żadnych zmian

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST BOMBOWA !!!!!!!

Kolejna dieta którą chcę dołączyć do własnej kolekcji.

maniacy dieta jest klawa stosuje i nawet głodna nie jestem

Ja tak naprawdę nie chcę wiele zrzucić, ale trochę by się przydało czy ta dieta działa.

Mocno mnie ciekawią opinie na temat tej diety, mam ja w planachTagi : dieta proteinowa dr pierre dukan jadłospis , metypred a dieta , dieta uboga w węglowodany , dieta 800 kcal ile sie chudnie , dieta mamy a kolka , dieta 1800 kcal , dieta dantego , dieta głodowa , ultra slim dieta opinie , protal francuska dieta proteinowa forum , dieta plaż południowych south beach , dukan dieta jadłospis , dieta kapuściana tabletki , dieta w raku trzustki , dieta pęczak , zupa kwaśniewskiego dieta , dieta kopenhaska a tabletki antykoncepcyjne , dieta strukturalna zdrowie , dieta i bieganie , dieta trzech króli , dieta bogata w kolagen , kopenhaska dieta kafeteria , grypa jelitowa u dzieci dieta ,


dieta a małopłytkowość   dieta maluszka   własna dieta   dieta wegetariańska na czym polega   dieta po wymiotach   dieta na nowotwory   14 dniowa dieta   dieta przy zapaleniu wątroby   jaka dieta po 40   dieta przy nadkwasocie   dieta zgodna z indeksem glikemicznym   dieta dukana blog   prawidłowa dieta młodzieży   dieta po sylwestrze   dieta szkolenie   dieta kiszona kapusta   dieta związana z grupą krwi   atkinsa dieta   dieta wspomagająca wątrobę   dieta herbalife sklep   dieta w podróży służbowej w 2009 r   dukan dieta   grupa krwi arh+ dieta   dieta jajka grejfruty   dieta w leczeniu boreliozy   dieta mamy karmiącej piersią   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt