Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem ch ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób start ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Opisana dieta obejmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny wynik mamy zadanie dokładnie przest ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością c ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki t ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy te ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy idzie wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie liczba przyjętych kalorii powinna by również zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

szybka dieta forum


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzeganiu liczby kalorii zwłaszcza późnymi porami także na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na łagodniejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy chęć, jednakże musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo musimy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi możemy Aby osiągnąć prezentowany cel należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by nie dać się ogromnym atakom łakomstwa i przybierania na masie. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach tejże diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od drastycznego poddania się wszystkim wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego ozdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty mają prawo być dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Całościowo rzecz podsumowując kolejna metoda odchudzania z serii polecam wypróbować

byłam na tej diecie już raz i była odlot rezultaty widoczne

Pozdrawiam, ja również przechodziłam tą metodę odchudzania, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę niebywale sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.

To zajebista dieta A mówią, że taka nie istnieje.

metoda jest rewelacyjna, można uzyskać bardzo ekstremalne efekty.

Co wy tam myślicie o takich dietach jest spoko, jestem zadowolona bo widzę rezultaty i to bardzo dobre.

Ja jestem na 9 dniu tej diety i szczerze jest doskonała, będę pisała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

Gdzie szukać tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?Tagi : dieta ig dzień po dniu , dieta zgodna z typem sylwetki , dieta pięciu smaków , monotonna dieta , najnowsza dieta , dieta przy niewydolności krążenia , dieta przy chemioterapii , forum dieta kapuściana prezydencka , dieta przy wzw typu c , dieta jaka najlepsza , błonnik a dieta , dieta na mase 66kg , korniszony dieta dukana , dieta proteinowa forum gazeta , dieta białkowa fazy , wątroba dieta przepisy , dieta 1000 kal , jaka dieta przed kolonoskopia , darmowa dieta cud , forum dyskusyjne dieta matki karmiącej karmienie piersią , dieta protal alkohol , dieta przy wodobrzuszu , dieta dunkana sernik ,


dieta 5 kg w tydzień   dieta kopenhaska i ćwiczenia   dieta serce   rzeźba dieta   dieta na szybkie odchudzanie   dieta przy stosowaniu kreatyny   5 kg w 2 tygodnie dieta   dieta setpoint   dieta dla osób z tarczycą   dieta biegacza długodystansowego   która dieta najlepsza   dieta po resekcji jelita grubego   dieta z przepisami   dieta thermacuts   doktor dukan dieta   dieta zgodna z grupą krwi grupa 0   wyjazd służbowy dieta 2009   dieta south przepisy   dieta dobrych połączeń   dieta po diecie   dieta złamania kości   prawidłowa dieta w ciąży   dieta dr. dunkana   dieta andersona przepisy   dieta eliminacyjna wady i zalety   dieta na otyłość   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt