Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wie ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzegani ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się zapisanym wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać d ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej m ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy pow ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy o ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z p ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Opisana dieta zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały efekt należy szczegóło ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podzia ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia miarę spożywanych kalorii należała by także być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Zobrazowanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

zdrowa dieta jadłospisDieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Między artykułami obfitującymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy wybrać jaki będzie skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Powszechnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy zrzucić osiągnąć prezentowany cel mamy obowiązek zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się wielkim napadom łakomstwa i przybierania na masie. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego wyleczenia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia oznak choroby. Trzeba zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż wyniki mają prawo być dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Dieta jest zdumiewająca polecam :) jesli jesteś wytrwała

Jestem roztrzęsiona i zrozpaczona! Ta metoda nie działa!!!

Jedyna dieta którą chcę wnieść do własnej kolekcji.

Gdzie szukać tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?

Ja w sumie nie chcę wiele schudnąć, ale nieco by się przydało czy ta dieta działa.

czy ta dieta jest skuteczna.

to spektakularna metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest bombowa mój mąż zrobił sobie taką dietę.

wypróbowałam tą dietę jest rewelacyjna bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie chodziłam :)Tagi : jaka dieta przy zgadze , dieta przy wzw typu b , dieta magdy mołek , dieta 3 dni , dieta kopenhaska jojo , dieta na brzuch dla mezczyzn , dieta przed i po zdjęcia , dieta 16 lat , dieta wiosenna , dieta na raka , jaka dieta przy podwyższonym cholesterolu , dieta dukana faza druga , dieta młodego sportowca , dieta białkowa skuteczna , ile wynosi dieta w 2010r , dieta tydzień , dieta 2 kg tygodniowo , dieta dla alergików pokarmowych , dieta przy braniu kreatyny , dieta proteinowa blog , trening brzucha dieta , dieta z grupą krwi o , dieta 6 posiłków dziennie ,


dieta dukana budyń   dieta wysokobiałkowa skutki uboczne   dieta przy wirusowym zapaleniu wątroby typu c   niedroga dieta odchudzająca   dieta uboga w kwasy   dieta dukan ii faza   dieta dla łakomczuchów forum   thermo speed dieta   dieta przy podwyższonym cukrze   dieta 30 dni   dieta miksowana   gazeta dieta   dieta po wymiotach u dziecka   skandynawska dieta   dieta małachowa   dieta w marskości   dieta punktowa   szybka i zdrowa dieta   moja dieta po angielsku   dieta dniowa   dieta sędziowska   dieta a refluks żołądka   dieta dla reumatyków   dieta dla małego kotka   dieta równoważna   dieta na przybranie wagi   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt