Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta m ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie ksi ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej meto ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sp ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały wynik należy s ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potr ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na licz ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterol ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wi ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia liczba przyjętych kalorii należała by także być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

zdrowa dieta na cały tydzieńDieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest bardzo mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach opisanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy możliwość nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować prezentowany wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co posiadamy chęć, jednak musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyzdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia śladów choroby. Musimy zrozumieć że ta ogromna zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny wynik mamy zadanie szczegółowo stosować jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Nie jest łatwo ale zrzuciłam juz 5kilo oby tak dalej, a dieta bomba, polecam!!!

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie ekstra

naprawdę zdumiewająca, dieta

byłam na tej diecie już raz i była superowska rezultaty widoczne

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest zajebista naprawdę chce stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

świetna dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

to cudowna metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest fantastyczna mój mąż zrobił sobie taką dietę.

Ja tak naprawdę nie chcę wiele schudnąć, ale troszeczkę by się przydało czy ta dieta działa.Tagi : dieta 4 dni , dieta przy bólach brzucha , dieta dla osób z grupą krwi arh+ , nature house dieta , dieta plaż poludniowych , dieta zzsk , dieta dukana rozwolnienie , dieta na mase zasady , 0 rh dieta , dieta bogata w żelazo dzieci , dieta dukan , dieta wysokokaloryczna na przytycie , ornish dieta , dieta figura jabłko , dieta san bicz , dieta 8 latka , jogging i dieta , dieta przy zapaleniu prostaty , dieta przy anemii w ciąży , dieta w przewlekłym zapaleniu trzustki , dieta przy zapaleniu gruczolu krokowego , dieta na obniżenie trójglicerydów , plan protal dieta ,


dobra zdrowa dieta   dieta 800 cal   dieta z alli   dieta serwatkowa   dieta 1000 kalorii tabela   biała herbata dieta   dieta wielka brytania   jadłospis dieta haya   dieta proteinowa dr duncan   dieta przy nadwadze   dieta za szkolenie   dieta przy wrzodziejącym zapaleniu jelit   dieta pl grupy wsparcia   zdrowa żywność dieta   dieta przy zapaleniu żołądka   konrad gaca dieta   dieta wyjazd służbowy   dieta kopenhaska ile się chudnie   dieta weekend   po porodzie dieta   dieta do kreatyny   dieta selerowa   dieta dla grupy krwi a rh+   dieta jogurtowa opinie   dieta po zawale   dieta bogatobiałkowa jadłospis   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt