Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzeni ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej m ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na l ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki jest skuteczny ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważny ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w z ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potra ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób s ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy or ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże miarę spożywanych kalorii należała by również być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz posadę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

zbilansowana dieta redukcyjna odżywianieDieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów mocno gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz należy wybrać jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie późnymi porami również na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę straty wagi musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość stracić zrealizować prezentowany wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami obfitującymi w węglowodany i białka powinna przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego ozdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta ogromna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że wyniki są niekiedy zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Ja w sumie nie chcę wiele schudnąć, ale trochę by się przydało czy ta dieta działa.

to jest najbardziej wypasiona dieta rezultat utrzymał się około dwa lata

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie doskonała

ludzie dieta jest zajefajna stosuje i nawet głodna nie jestem

Ta dieta jest ekstra dopracowana. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

od jutra tez chce zaczac z tego co znalazłam to godna uwagi metoda straty zbędnego tłuszczyku

Ja jestem na 7 dniu tej diety i szczerze jest odlotowa, będę informowała o rezultatach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

Dość niezła dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.Tagi : dieta w trzustce , dieta na zawołanie opis , dieta protal naleśniki , dieta katie holmes , dieta brzuszki , dieta dukana porady , dieta dla dzieci ze skazą białkową , dieta przy zapaleniu dwunastnicy , kasia figura dieta , yorki dieta , biologia dieta , dieta na spadek cholesterolu , dieta kopenhaska zdrowie , dieta wegańska przepisy , dieta dla 6 miesiecznego dziecka , dieta sokowa , dieta lauren conrad , hay dieta , dieta pięciu przemian ciesielska , bielenda dieta orientalna , dieta wspinacza , zuzla dieta , dieta grupa krwi książka ,


dieta 1500 przepisy   dieta skoczków narciarskich   forum skuteczna dieta   dieta wątrobowa lekkostrawna przepisy   dieta węglowodanowo białkowa   dieta dukana makrela wędzona   dieta do oceny   kolka wątrobowa dieta   dieta masa 60 kg   dieta świnki morskiej   dieta dr gillian mckeith   dieta dla karateki   dieta na zrzucenie tłuszczu   dieta jabłkowa oczyszczająca   komu należy się dieta   krzepliwość krwi a dieta   dieta dla rzucających palenie   dieta na podstawie metody montignac   dieta dla nastlatki   dieta przy zakrzepicy   dieta refluks   dieta szybka utrata wagi   najefektywniejsza dieta   dieta bogata w selen   dieta kopenhaska zmodyfikowana   karmienie piersią dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt