Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się jaki moż ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się omówionym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do zupełneg ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi powinn ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem choleste ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta t ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedzeni ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże liczba przyjmowanych kalorii należała by także być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta brazylijska


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się wielkim napadom łakomstwa i przybierania na masie. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się omówionym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyleczenia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od zaniku oznak choroby. Trzeba zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty mają prawo być dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach tejże metody odchudzania należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

to niesamowita metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest fantastyczna mój mąż zrobił sobie taką dietę.

Jestem roztrzęsiona i zrozpaczona! Ta dieta nie działa!!!

ja zaczęłam od dziś. jest fantastyczna oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

Mocno mnie interesują wrażenia na temat tej metody straty wagi, mam ja w planach

Dieta jest odlotowa polecam :) jesli jesteś wytrwała

Rozpoczynam mam zamiar wytrwać do końca bo mam co zrzucenia kilka zbędnych kilogramów

Dieta jest bomba... po prostu rewelacja!!! stosowa?am niedawno

muszę przyznać, że ta dieta przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co zjadamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)Tagi : dieta bezwęglowodanowa co jeść , dieta pieńkowska , dieta na zgrubnięcie , dieta bezresztkowa , dieta grzybica , dieta bez diety , zupa pomidorowa dieta , dieta na zakwasy , dieta przy przeziębieniu , dieta wegetariańska za i przeciw , dieta proteinowa przepisy sernik , dieta kate moss , dieta grupy wsparcia , dieta po zawale , dieta proteinowa jennifer lopez , dieta w nowotworze wątroby , dieta dla karmiących jadłospis , dieta ewy bem , jaka dieta w holandii , dieta kopenhaska dla wegetarian , dieta przy helikobakter , dieta protal budyń , dieta ilościowa ,


mariola bojarska dieta   dieta przy mecie   karmienie piersią dieta przepisy   detoks dieta oczyszczająca   dieta kwaśniewskiego plusy i minusy   dieta fosfor   dieta dla baletnicy   dieta przy lambliach   mięśnie brzucha dieta   dieta pierre dukan jadłospis   dieta przy kamieniach woreczka żółciowego   marek bardadyn dieta strukturalna   dieta ustawowa 2009   dieta kota z niewydolnością nerek   dieta na zmniejszenie biustu   dieta dla niemowląt   dieta zasady   dieta na wzmocnienie organizmu   dieta z południa   dieta 1000 kalorii tabela   dr gerson dieta   dieta białkowa a nerki   dieta aby schudnąć 5 kg   dieta 10 miesięcy   dieta strażników wagi zdrowie   jaka dieta dla faceta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt