Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej m ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Di ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bu ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sposób star ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy wybrać jak ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzod ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwi ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi należy się po ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem choleste ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie ilość spożywanych kalorii powinna także być uzależniona od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie realnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

trójglicerydy dieta


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jaki jest skuteczny sposób na odchudznie. Ogólnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się ogromnym atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego ozdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta mocna zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż efekty są niekiedy dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy przyjmować to na co mamy ochotę, jednakże musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę zrzucić zrealizować założony cel musimy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Gdzie tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA METODA ODCHUDZANIA

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i stwierdzam że jest zajebista chociaż trochę podjadałam :P

stosowałam przez 2 miesiące schudłam 7 kg… jest fantastyczna :D wreszcie coś co działa

Dość bardzo bobra dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.

muszę napisać, że ta metoda straty wagi przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co jemy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

ja zaczęłam od dziś. jest doskonała oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

jest ciężko ale zrzuciłam juz 4kilo oby tak dalej, a dieta bomba, polecam!!!Tagi : sesja dieta , dieta biegacza , allegro dieta , dieta w treningu na mase , dieta przy helicobacter pylori , dieta jabłka i woda , dieta dla osób z grupą krwi 0 rh+ , dieta dukana fazy , dieta 2-latka , dieta antygrzybiczna dla dzieci , dieta 1000 kalorii jojo , dieta mięsna , dieta przy mononukleozie , dieta a szkolenie , dieta w grupie krwi a , slim figura dieta cena , najlepsza dieta świata , dieta kopenhaska efekty , aerobik dieta , dieta proteinowa przepisy na dania , dieta niskowęglowodanowa przykład , dieta proteinowa+forum , dieta białkowa wikipedia ,


dieta lekkostrawna jajka   ileostomia dieta   dieta przy zatruciu pokarmowym   dieta przy amd   dieta słonecznik   dieta dla jabłka   dieta megan fox   dieta synonim   dieta wioślarza   japonia dieta   dieta norweska   dieta 15 kg   dieta wątrobowa potrawy   dieta przy zapaleniu płuc   dieta tabele   protan dieta   dieta z ryżem   forum dieta kopenhaska   dieta plaż południa jadłospis   dieta przy białaczce limfatycznej   dieta niski indeks glikemiczny   dieta zespół policystycznych jajników   pytanie na śniadanie dieta   dieta kamica woreczka żółciowego   zupa a dieta   dieta roślinna   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt