Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zby ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody straty wagi należy się poza owocami i ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten niesamowity efekt mamy zadanie dokła ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księż ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie liczba przyjętych kalorii powinna by także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

zespół nerczycowy dietaDieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii w szczególności wieczorem także na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę stracić zrealizować tenże cel mamy obowiązek zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów mocno gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby ustrzec się wielkim napadom jedzenia i tycia. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo że efekty są niekiedy zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy wybrać jaki będzie skuteczny sposób na odchudznie. Właściwie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

ciekawe jak dużo uda się schudnąć

Dieta mi odpowiada bardzo dobra można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

muszę powiedzieć, że ta dieta przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co zjadamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

od jutra tez chce rozpoczać z tego co znalazłam to znakomita dieta

czy ta dieta jest skuteczna.

Ja w sumie nie chcę wiele zrzucić, ale troszeczkę by się przydało czy ta dieta działa.

To znakomita metoda odchudzania A mówią, że taka nie istnieje.

doskonała dieta, stosowa?em kilka zawsze ze zdumiewaj?cym rezultatemTagi : dieta do treningu na mase , dieta sb efekty , dieta dla kulturysty na mase , dzienna dieta , dieta przy urynoterapii , pełnowartościowa dieta , dieta na zawołanie pdf , dieta dobrych połączeń , dieta jakie owoce , dieta proteinowa surimi , dieta kwaśniewskiego dla cukrzyków , jaka dieta przy wymiotach , dieta dobra dla mózgu , dieta dukana zasady , dieta dla mózgu , dieta po biegunce u dzieci , dieta optymalna arkadia , 0 rh- dieta , zupa prezydencka dieta , darmowa dieta odchudzanie na zawołanie , dieta przy anemii u dzieci , dieta a jogurty , dieta kręglickiej ,


dieta dr atkinsa przepisy   surowa dieta przepisy   joga a dieta   dieta niskobiałkowa dla psa   dieta surowa która jest smaczna chomikuj   dieta stomijna   dieta dobra dla mózgu   skuteczna dieta odchudzająca   komu należy się dieta   dieta boksera   dieta wg dukana   dieta warzywna odchudzająca   dieta dla modeli   sound beach dieta   dieta proteinowa dr pierre dukan   dieta dla atopika   dieta dukana parówki   orzeszki ziemne a dieta   dieta sokowa opinie   dieta albo cud empik   dieta proteinowa przepisy placki   dieta norweska kg   problemy z trzustką dieta   finlandia dieta   dieta rozdzielna dla pracujących   dieta do biura   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt