Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten niesamowity efekt mamy zadanie szcze ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżyc ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem choles ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decy ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział ż ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wi ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wi ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za z ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy idzie wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia miarę przyjętych kalorii należała by również być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dla dwunastolatkaDieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach ukazanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między artykułami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii w szczególności późnymi porami także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w ciele tak aby ustrzec się wielkim napadom jedzenia i przybierania na masie. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA METODA ODCHUDZANIA

Odpowiedzcie jest skuteczna.

ja zaczęłam od dziś. jest bomba oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

to jest najlepsza dieta rezultat utrzymał się około dwa lata

naprawdę spoko, dieta

ciekawi mnie ile uda się schudnąć

od jutra tez chce zaczac z tego co czytałam to świetna metoda odchudzania

Ja jestem na 7 dniu tej diety i szczerze jest zajebista, będę pisała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)Tagi : dieta biegunka , dieta dla łuszczyków , dieta w grupie krwi a , błonnik a dieta , dieta z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego , dieta a grupa krwi ab rh+ , nikiel dieta , krew 0 rh+ dieta , dieta dla osób z chorą wątrobą , dieta w zapaleniu wątroby , szybka dieta , dieta ze skazą białkową , dieta dla endomorfika , lekka dieta , rene zellweger dieta , dieta na dobry wzrok , sprzedam dieta cambridge , dieta z żelazem , dieta na niewydolność wątroby , dieta dla aktywnych , dieta na kaloryfer , dieta z grupą krwi a rh+ , dieta na mase dla 70 kg ,


dieta tłuszczowa jadłospis   dieta kopenhaska kopenhadzka   dieta przy braniu kreatyny   dieta na zdrowe serce   dieta krajowa stawka   zdrowa i tania dieta   dieta na nadciśnienie   owrzodzenie jelita grubego dieta   dieta po złamaniu   rozwolnienie dieta   dieta na dr dukan   dieta a płodność   dieta maluszka   dieta niemowląt po 4 miesiącu   dieta pięć przemian   dieta hipolipemizująca   dieta na lamblie   dieta na mase 80   dieta przy ileostomii   najprostsza dieta   grzyby dieta   dieta w walce z nowotworem   dieta przy łojotokowym zapaleniu skóry   serek homogenizowany dieta dukana   dieta kasi sowińskiej   zaburzenia hormonalne dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt