Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowe ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się po ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały efekt należy dokładnie stosowa ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką iloś ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób star ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału żywnoś ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże liczba przyjmowanych kalorii należała by także zależeć od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz zajęcie siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dla alergików


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć prezentowany wynik musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Między potrawami obfitującymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach ukazanej diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyzdrowienia. Szacuje się, że jest to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta mocna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że wyniki są niekiedy zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

To cudowna metoda odchudzania A mówią, że taka nie istnieje.

kocham takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest doskonała naprawdę muszę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

Co wy tam myślicie o takich dietach jest fantastyczna, jestem zadowolona bo zauważam rezultaty i to mocne.

jest zdumiewająca lecz, trzeba być wytrwałym ;p

Rozpoczynam mam zamiar przetrwać do końca bo mam co zrzucenia kilka zbędnych kilogramów

Dieta jest cudowna... po prostu rewelacja!!! stosowa?am niedawno

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST CUDOWNA !!!!!!!Tagi : dieta przy zwyrodnieniu stawów , astma dieta , jabłka dieta , dieta lekkostrawna dla dzieci , dieta 3 dniowa , dieta na jogurtach naturalnych , dieta odżywki , dieta grzegorza króla , dieta onz , dieta dla husky , plan treningowy i dieta , węglowodany a dieta , zdrowia dieta , dieta proteinowa faza 1 , dieta przy zelixie , dieta saby , podróż służbowa a dieta , dieta a stres , dieta siłacza , dieta ig dzień po dniu , ile wynosi dieta w polsce , dieta sezonowa , dieta polegająca na liczeniu punktów ,


dieta ograniczająca węglowodany   zdrowa i smaczna dieta   b dieta   mufa dieta   dieta przyprawy   dieta w anglii   jak działa dieta kopenhaska   dieta wrzód dwunastnicy   dieta kopenhadzka sfd   6 weidera i dieta   dieta a kolki   dieta jennifer garner   dieta dla matek karmiących piersią przepisy   mleko a dieta   dieta na złamania   dieta tarczyca   protal dieta proteinowa dr dukana   ponomarenko dieta   dieta i zelixa   dieta bez mleka i jaj   grupa b dieta   dieta z ryżu   dieta dr ornisha   dieta niemowląt w 9 miesiącu   dieta silna wola   dieta gacy   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt