Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jeli ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też b ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie ks ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. W ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zad ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzi ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą tejże metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności n ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na li ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie miarę przyjętych kalorii powinna także zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na określenie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Zobrazowanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta wrzody żołądka i dwunastnicyDieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy ochotę, jednak mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do zrobienia i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość Aby zrealizować tenże cel mamy obowiązek unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Między produktami obfitującymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów zbyt gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego wyzdrowienia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia przejawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo że efekty są niekiedy zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

od jutra tez chce rozpoczać z tego co znalazłam to bomba dieta

grubasy dieta jest rewelacyjna stosuje i nawet głodna nie jestem

Dieta przypadła mi do gustu bardzo znakomita można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

bardzo mnie ciekawią wrażenia na temat tej diety, mam ja w planach

To ekstra metoda straty zbędnych kilogramów A mówią, że taka nie istnieje.

Zaczynam mam zamiar przetrwać do końca bo mam co zrzucenia pare zaległych kilo tłuszczyku

stosowałam przez 4 miesiące schudłam 2 kg… jest godna uwagi :D wreszcie coś co działa

Gdzie odnajde tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?Tagi : dieta liczenie kalorii , dieta ultra slim , dieta surowa pdf , dieta gwiazd anna mucha , tradzik i dieta , dieta prezydencka , dieta przy owsicy , dieta krajowa stawka , dieta masa 80 kg , kolki dieta , dieta andersona jadłospis , wellness dieta , kasza jaglana dieta oczyszczająca , dieta wellness , dieta bogata w witaminę b , dieta 20 kg , dieta wysokoproteinowa , dieta przy zapaleniu wątroby , niepłodność męska dieta , dieta przy ileostomii , dieta kopenhaska a tabletki antykoncepcyjne , dieta aloe vera , 13 dieta ,


dieta niskokaloryczna menu   dieta tygodniowa 5 kg   dieta na śledzione   dorota zawadzka i jej dieta   dieta w dusznicy bolesnej   dieta ryż kiwi   dieta 16 latka   dieta w toczniu   dieta selen   leki i zioła na odchudzanie dieta   żylaki dieta   dieta po wybielaniu zębów   owrzodzenie dwunastnicy dieta   dieta 1000 kalorii jadłospis przepisy   dieta dla osób pracujących fizycznie   dieta 14 lat   dieta życia diamondów   dieta przy podrażnieniu trzustki   dieta kasza manna   dieta etapowa   dieta przy żylakach przełyku   faza uderzeniowa dieta dukana   dieta śliwki   dieta przy grzybicy   dieta tygodniowa 3 kg   dieta krajowa stawka   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt