Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się omówionym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt mamy zadanie dokładnie przes ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób starty wagi ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba w ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Wa ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cho ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilośc ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania powinno się poza owoc ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm da się wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością liczba przyjętych kalorii powinna by także być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy masz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, umożliwiającym określenie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta z kiszonej kapustyDieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego ozdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia oznak choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta mocna zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty są niekiedy dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się wielkim atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu wielkości kalorii nade wszystko wieczorem oraz na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między artykułami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę zrzucić osiągnąć prezentowany cel mamy obowiązek unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na wadze, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co posiadamy chęć, jednak musimy pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i uważam że jest w dechę chociaż trochę podjadałam :P

metoda jest super, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

Odpowiedzcie jest skuteczna.

Co wy tam wiecie o takich dietach jest cudowna, jestem zadowolona bo zauważam efekty i to niesamowite.

stosowałam przez 4 miesiące schudłam 5 kg… jest godna uwagi :D wreszcie coś co działa

moim zdaniem jest to dobra dieta

zastosowałam tą dietę i muszę stwierdzić że jak na tak rygorystyczne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać niebywale efekty

odlotowa dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.Tagi : dieta przy drożdżycy , dieta bezglutenowa odchudzająca , dieta jajkowa , ile wynosi dieta w niemczech , niewydolność wątroby dieta , www dieta kopenhaska pl , refluks dieta przepisy , jaka dieta przy grypie jelitowej , najlepsza dieta na mase , dieta jednego produktu , dieta sałata , dieta joanny budwig , dieta zrównoważona na czym polega , dieta na zgubienie tłuszczu , dieta a płeć dziecka , dieta krótka , dieta na skurczenie żołądka , dieta przewodniczącego rady gminy , dieta w 7 miesiącu ciąży , dieta lniana , dieta oddzielania , dieta justyny steczkowskiej , dieta nadciśnienie tętnicze ,


dieta beagla   dieta dyskopatia   dieta zmniejszająca żołądek   dieta dla osoby pracującej   dieta tabletki   dieta kopenhadzka wady   dieta onz turbo   dieta wątrobowa książka   dieta na 3500 kcal   dieta hemar   dieta gołąbki   dieta małych dzieci   dieta pięciu smaków   dieta z grupą krwi 0   dieta sb efekty   dieta warszawa   dieta dukana przepisy sernik   dieta aktorów   anahi dieta   dieta dla grupy a   dieta i odżywianie   dieta na bazie kaszy   dieta w anglii   rak prostaty a dieta   trądzik młodzieńczy dieta   dieta skrobiowa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt