Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się omówionym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać d ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały efekt musimy dokładnie stos ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrze ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księży ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. M ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału j ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy idzie wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia ilość przyjętych kalorii powinna także być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli masz pracę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, umożliwiającym określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta wysokoenergetyczna jadłospis


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyzdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż wyniki mają prawo być dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy wybrać jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie powinniśmy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie wieczorem także na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się wielkim napadom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy stracić osiągnąć prezentowany cel mamy obowiązek zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem zaprezentowanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Ta dieta jest bardzo dobrze zrobiona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

No, ja dziś siódmy dzień. można stwierdzić nieźle sobie radzę. Dosyć niezła dieta.

Jestem roztrzęsiona i zrozpaczona! Ta dieta nie działa!!!

Ja jestem na 5 dniu tej diety i szczerze jest super, będę pisała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

ekstra dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA METODA ODCHUDZANIA

dziś mija mi trzeci dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie widzę znaczących zmian

to jest najznakomitsza dieta rezultat utrzymał się mniej więcej dwa lataTagi : dieta bez zbóż , dieta plus ćwiczenia , dieta kopenhaska dla mężczyzn , dieta z jodem , dieta tłusta , dieta dla 5 latka , dieta probiotyczna , dieta 800 cal , dieta kopenhaska kalorie , antyrakowa dieta , dieta nieżyt żołądka , krew dieta , dieta dla mam karmiacych , dieta dukana wizaz , dieta lekkostrawna przykład , dieta w cukrzycy ciążowej , antybiotyki dieta , dieta a plemniki , marek bardadyn dieta strukturalna , szybka efektowna dieta , dieta protal 1 faza , dieta karl lagerfeld , depresja a dieta ,


dieta na reumatyzm   ketoza dieta   dieta keto   dieta dla grupy krwi b rh plus   dieta przy reumatoidalnym zapaleniu stawów   dieta warzywna jadłospis   dieta przy grzybicy paznokci   sumo dieta   dieta wegetariańska dla dzieci   dieta niemiecki   dieta lekkostrawna dla dzieci   dieta proteinowa przepisy   dieta twiggy   dieta za wyjazd zagraniczny   dieta do grupy krwi a rh+   dieta jelit   ryba dieta   jaka dieta przy zaparciach   dieta abs opinie   dieta danuty stenki   dieta proteinowa wikipedia   grupa a dieta   dieta makrobiotyczna menu   dieta doktor budwig forum   dieta na zrzucenie 5 kg   dieta brzuszki   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt