Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej me ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zada ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt w ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy zdecydować ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trw ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi powinno się p ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz w ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście liczba spożywanych kalorii powinna by także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta 3 dniowa minus 5 kilo forum


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się omówionym zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego ozdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia śladów choroby. Trzeba zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż wyniki mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy możliwość stracić osiągnąć prezentowany cel należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na liczeniu wielkości kalorii nade wszystko późnymi porami także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody odchudzania przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami obfitującymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw mocno gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Gdzie mogę znaleźć tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?

Co wy tam możecie uważać o takich dietach jest wypas, jestem zadowolona bo zauważam efekty i to niesamowite.

pragnę przyznać, że ta metoda straty wagi działa:-/ uważajmy na to co zjadamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

maniacy dieta jest zdumiewająca stosuje i nawet głodna nie jestem

bomba

jest w dechę ale, trzeba być wytrwałym ;p

Ja jestem na 8 dniu tej diety i szczerze jest bomba, będę pisała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

fajna pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zleTagi : dieta na dowóz , dieta sport , dieta wspomagająca serce , dieta dla osoby wazacej 70 kg , dieta na płaski brzuch w tydzień , dieta białkowa ile się chudnie , dieta dla grupy krwi rh+ , dieta toruń , lekka dieta odchudzająca , ekspresowa dieta , dieta przy gorączce , dieta dukana fazy , dieta rugbisty , dieta zdjęcia , dieta eliminacyjna wikipedia , pomelo a dieta , dieta dla matki karmiącej , dieta dla arh+ , dieta rozdzielna dr.haya , www dieta pl , dieta profesora dunkana , ekspresowa dieta odchudzająca , dieta proteinowa 2009 ,


pierre dukan dieta białkowa   dieta ani mucha   dieta b rh plus   dieta przy dializie otrzewnowej   dieta do gr krwi   dieta proteinowa efekty zdjęcia   dieta lekkostrawna dla wrzodowców   dieta za kilometr   talia osy dieta   dieta mononukleoza   pestki dyni dieta   dieta sałatkowa   hirsutyzm a dieta   dieta dializy   dieta zeby szybko przytyc   dieta proteinowa jogurty   dieta po 5 miesiącu   dieta w 14 dni   dieta lekkostrawna jajka   dieta grupa krwi 0   dieta 20 latki   zdrowe serce dieta   dieta karmiacej noworodka   dieta na miażdżycę   dieta z karczkiem   dieta karmiących matek   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt