Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, m ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszcz ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwa ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za z ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ist ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelit ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicer ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilo ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w z ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście ilość przyjętych kalorii powinna by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta 7 kg w tydzieńDieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by ustrzec się niepohamowanym atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na łagodniejsze przyswajanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się zapisanym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyleczenia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta ogromna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty mają prawo być zauważalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć prezentowany cel musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETA

Dieta jest godna uwagi... po prostu rewelacja!!! stosowa?am niedawno

rozpoczynam od środy, to już postanowione!!!!!!!

Pozdrawiam, ja także przechodziłam tą metodę straty wagi, stosowałam ją dwa lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.

dziś jest piąty dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie zauważyłam żadnych zmian

To bomba metoda odchudzania A mówią, że taka nie istnieje.

cudowna dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

stosowałam przez 3 miesiące schudłam 4 kg… jest bomba :D wreszcie coś co działaTagi : lista zakupów dieta proteinowa , dieta na samych owocach , zdrowa dieta dla 20 latki , dieta z grupą krwi 0 , dieta dla matek karmiących piersią przepisy , doktor dukan dieta , dieta w zespole jelita drażliwego , dieta kwasniewska , dieta pozwalająca przytyć , ajurweda dieta , fretka dieta , dieta perricone , jakie ryby dieta , oddelegowanie a dieta , dieta proteinowa doktor dukan , kolka a dieta matki , dieta proteinowa dania , dieta doktora dukana chomikuj , dieta rozdzielna , dieta kopenhaska+opinie , dieta warzywa i owoce , dieta 600 kcal , dieta budwiga ,


dieta efektywna   dieta reumatyzm   dr ewa dąbrowska dieta   dieta na kreatyne   dieta herbaciana   dieta 5 dniowa   kolarstwo dieta   dieta regulująca metabolizm   dieta przy prostacie   dwunastnica dieta   dieta małosolna w ciąży   dieta po imprezie   dieta po 6 miesiacu   dieta rozdzielna fasola   tosty dieta   dieta na mase do oceny   dieta a niepłodność   adhd dieta   dieta małego kotka   saba dieta   dieta białkowa proteinowa dukana   dieta dukana parówki   dieta dla diabetyków   dieta przy uszkodzonej wątrobie   dieta kliniki mayo forum   dieta zdrowa cera   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt