Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się wszystkim wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy zdecydować się ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając opisany spo ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o d ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele prod ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważn ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrz ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilo ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście miarę przyjętych kalorii powinna by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli masz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta 800 kcal jadłospisDieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość zrzucić zrealizować tenże cel musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na liczeniu liczby kalorii nade wszystko późnymi porami także na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody odchudzania przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na łagodniejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co mamy ochotę, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach tejże metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się wielkim napadom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą prezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Między produktami obfitującymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta obejmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały wynik musimy dokładnie przestrzegać jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by pić 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

jestem ciekawa jak mocno uda się schudnąć

No, ja dziś czwarty dzień. Można powiedzieć nieźle sobie radzę. Dosyć taka sobie dieta.

wypasik pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

Co wy tam możecie uważać o tego typu dietach jest fantastyczna, jestem zadowolona bo zauważam rezultaty i to bardzo dobre.

byłam na tej diecie już raz i była wypas rezultaty widoczne

stosowałam tą dietę jest bardzo dobra bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie chodziłam :)

stosowałam dawno temu he wiem że to najnajlepsza dieta na świecie!!!

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETATagi : dieta dla strzelca , dieta na obniżenie cholesterolu i trójglicerydów , dieta lekkoatletyka , jajniki policystyczne dieta , pierre duncan dieta proteinowa , dieta niełączenia produktów , szparagi dieta , ser biały dieta , dieta po 30 , dieta po zapaleniu wyrostka robaczkowego , dieta dla migrenowców , dieta 100 kalorii jadłospis , błyskawiczna dieta , dieta miodowa , dieta niemowlaka tabela , dieta pół na pół , trening na mase dieta , zdrowa dieta , dieta łuszczyka , proton dieta , dieta małosolna , dieta izrael , biała dieta ,


dieta dla maturzystów   dieta kulturystyczna na masę   warzywa a dieta   dieta wioślarza   dieta dla osób pracujących umysłowo   wikipedia dieta   dieta zgodna z grupą krwi b rh+   dieta przy braniu metanabolu   dieta tania i prosta   mięta dieta   dieta skuteczna i zdrowa   fitness dieta   dieta gersona książka   dieta przed po   dieta przez internet   dieta punktowa tabele   dynia dieta   dieta dla wątroby   dieta według grupy krwi   dieta dla nerkowców   dieta siłownia   dieta warzywna doktor dąbrowskiej   zmodyfikowana dieta dukana   najlepsza dieta bez efektu jojo   dieta jajkowa   kasza jaglana dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt