Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jes ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wi ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholestero ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się zapisanym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi powinn ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstw ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością miarę spożywanych kalorii powinna by także zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta 800 kcal ile sie chudnie


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność straty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach ukazanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się omówionym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego ozdrowienia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Trzeba przyjąć że ta niebywała zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na utratę zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu wielkości kalorii nade wszystko wieczorem także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten niesamowity efekt musimy dokładnie przestrzegać jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Powszechnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby ustrzec się ogromnym atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

koleżanki schudłam 5kg po tygodniu godna uwagi dieta. Polecam

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest świetna naprawdę chce stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

ja zaczęłam od dziś. jest klawa oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

rozpoczynam od czwartku, to już postanowione!!!!!!!

muszę napisać, że ta metoda straty wagi przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co zjadamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Zaczynam mam zamiar przetrzymać do końca bo mam co zrzucenia pare kilo

Ogólnie rzecz biorąc następną metoda odchudzania z serii warto zastosować

ciekawe jak dużo uda się schudnąćTagi : dieta na sucha mase miesniowa , dieta dla 8 latka , dieta radnego gminnego , dieta w podróży zagranicznej , dieta bez efektu jojo , dieta dla grupy krwi rh minus , alli dieta , dieta przy podwyższonym cukrze , dieta łatwostrawna , dieta kopenhaska jak przygotować szpinak , dieta dla gruszek , dieta we wrzodach dwunastnicy , dieta za wyjazd zagraniczny , dieta dla ośmiomiesięcznego dziecka , prosta skuteczna dieta , dieta na odchudzanie , dieta właściciela , dieta przy refluxie , nikiel dieta , dieta dukana torrent , dieta 3 dniowa minus 5 kilo forum , dieta mm faza i , dieta przyszłych rodziców ,


dieta przy wrzodach na dwunastnicy   dieta salicylanowa   kasza manna dieta   dieta na ból żołądka   dieta wysokobiałkowa dukana   dieta tysiąca kalorii   dieta andersona jadłospis   dieta wysokoenergetyczna przepisy   dieta psa po sterylizacji   dieta sb 2 faza   dieta lotników amerykańskich   dieta na oczyszczenie organizmu   dieta atkinsa co jeść   dieta bezglutenowa przepisy kulinarne   dieta dla rzs   sound beach dieta   dieta duka   zdrowa dieta odchudzająca przepisy   dieta mayo jadłospis   dieta na mase bez treningu   dieta hollywoodzka jadłospis   dieta przy nadciśnieniu tętniczym   dieta autyzm   jadłospis dieta 1200 kcal   banan a dieta   dieta na serce   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt