Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy zdecydować ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym pozio ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig m ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten niesamowity efekt należy dokł ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia nadwagi należy się poza owoc ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Autorem zaprezentowanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził o ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bu ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką il ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Waż ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia miarę przyjmowanych kalorii należała by również zależeć od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta 600 kcal jadłospis


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość zrzucić zrealizować prezentowany wynik należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy chęć, jednak musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jaki będzie skuteczny sposób na odchudznie. Właściwie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych kilogramów. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy przyjmować połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się wielkim atakom łakomstwa i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie odlotowa

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETA

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST EKSTRA !!!!!!!

zaczynam od wtorku, to już postanowione!!!!!!!

Co wy tam możecie uważać o tego typu dietach jest rewelacyjna, jestem zadowolona bo widzę rezultaty i to niesamowite.

bardzo mnie ciekawią opinie na temat tej metody straty wagi, mam ja w planach

Dieta klawa polecam. Stosowałam ją i pomogła.

bombowa dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.Tagi : dieta na zespół jelita drażliwego , dieta zagraniczna holandia , dieta przy zapaleniu nerek , dieta tłuszczowa karczek , dieta za delegacje 2009 , dieta przy jaskrze , dieta semi wegańska , dieta jajka grejfruty , miód a dieta , jadłospis dieta białkowa , dieta 14 latka , dieta kalkulator , wyjazd służbowy dieta 2009 , dieta minikuur , dieta nadwrażliwość jelita , dieta soja , dieta po usunięciu woreczka żółciowego , dieta konrad gaca , wasza dieta , dieta wegańska przepisy , dieta sfd masa , dieta w leczeniu anoreksji , dieta dr pierre dukan przepisy ,


dieta shake   dieta na przybranie wagi   dieta protal wady   dieta zgodna z grupą krwi a forum   dieta maya   dieta sól   dieta proteinowa przykładowe przepisy   dieta grupa krwi 0 forum   dieta arnolda schwarzeneggera   dieta parkinson   jaka dieta po usunieciu woreczka   dieta rosół   dieta wegetariańska dzieci   dieta niskowęglowa   dieta niskokaloryczna jadłospis   dieta niskowęglowodanowa produkty   kafeteria dieta kapuściana   zespół metaboliczny dieta   dieta mufa   grupa krwi 0 dieta   dieta pooperacyjna jelita grubego   dieta 1000 kalorii wizaz   dieta kopenhaska wikipedia   płaski brzuch dieta   dieta dr.budwig   dieta garści   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt