Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba zdecydowa ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z wa ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany s ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posi ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity wynik musimy dokładnie ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia ilość przyjmowanych kalorii powinna także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Gdy masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta bezmleczna przepisy


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie wieczorem również na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę straty wagi musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się omówionym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyleczenia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od zaniku oznak choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta ogromna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo że efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć założony wynik mamy obowiązek unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach ukazanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

to cudowna metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest odlotowa mój mąż zrobił sobie taką dietę.

Ja jestem na 7 dniu tej diety i szczerze jest bombowa, będę pisała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

Ja w sumie nie chcę wiele zrzucić, ale troszeczkę by się przydało czy ta dieta działa.

ludzie dieta jest bombowa stosuje i nawet głodna nie jestem

dziś mija mi czwarty dzień diety, troszkę ciężko, na razie nie widzę znaczących zmian

Jedyna dieta którą musze włączyć do własnej kolekcji.

doskonała dieta, stosowalam wiele zawsze ze zdumiewaj?cym rezultatem

zastosowałam tą dietę i muszę przyznać że jak na tak rygorystyczne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać niezwykle rezultatyTagi : dieta przy pęcherzyku żółciowym , dieta renee zellweger , dieta łatwostrawna jadłospis , dieta na szybki przyrost masy , dieta na twarz , dieta popcornowa , jogging dieta , dieta w ostrej biegunce , dieta z gotowanych warzyw , dieta tysiąca kalorii , dieta kopenhaska a sól , 1 dniowa dieta , pies dieta wątrobowa , ultra slim forum dieta , dieta jajeczno grejpfrutowa , jaka dieta najlepsza na odchudzanie , ogórki kiszone dieta , dieta proteinowa pizza , dieta na zgagę , dieta w podwyższonym cholesterolu , dieta na zaparcia u dzieci , dieta dieta niskocholesterolowa , dieta szybkie odchudzanie ,


dieta proteinowa płatki owsiane   dieta 3 minuty dziennie   dieta alli forum   dieta endomorfika   dieta dukana minusy   dieta niskie ig   wątrobowa dieta   pasztet dieta proteinowa   dieta jaka najlepsza   wegetariańska dieta kopenhaska   dieta konesera poznań   dieta bialkowa dr.dukana   dieta po zawale serca   dieta pozwalająca przytyć   dieta bezglutenowa u dzieci   dieta a stawy   dieta wzrok   dieta z kapustą kiszoną   kopytka dieta   dieta przy raku trzustki   dieta kamienica nerkowa   dieta kliniki usa   dieta i suplementacja   gry owocowa dieta   dieta tygodniowa 5 kg   dieta kopenhadzka opis   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt