Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jel ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem ch ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta trwa 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten niesamowity wynik mamy zadanie d ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na pr ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi powinno się poza owocami ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzeni ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo d ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wi ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm można wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość przyjmowanych kalorii należała by także zależeć od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta bezmleczna przepisy kulinarne


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się wszystkim wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyzdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty są niekiedy zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na liczeniu wielkości kalorii w szczególności późnymi porami również na nie scalaniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy wybrać jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę Aby zrealizować tenże wynik należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo mamy obowiązek pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na lżejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy ochotę, jednakże musimy pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Nie jest łatwo ale schudłam juz 5kilo oby tak dalej, a dieta doskonała, polecam!!!

ciekawi mnie jak mocno uda się schudnąć

Hej. Dzisiaj już 10 dzień jest świetna działa bez problemu

rozpoczynam od czwartku, to już postanowione!!!!!!!

ja zaczęłam od dziś. jest ekstra oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

znakomita

ekstra metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

naprawdę klawa, dietaTagi : dieta na mase efekty , dieta pięciodniowa , dieta na zgubienie brzucha , dieta zupa , dieta proteinowa nie chudnę , dieta w pierwszym trymestrze ciąży , dieta śródziemnomorska książka , dieta grapefruitowa , dieta stwardnienie rozsiane , dieta trzynastodniowa przepis , po zawale dieta , jaka dieta przy ćwiczeniach na siłowni , dieta na uda pośladki , budyń dieta proteinowa , dieta w trakcie treningu , dieta królika , dieta mezomorfika , dieta po histerektomii , dieta kaloryczna , dieta na miarę , dieta do biura , jadłospis zdrowa dieta , dieta kasi figura ,


dieta najskuteczniejsza   dieta przy karmieniu noworodka   dieta dla dzieci z nadwaga   moja dieta   www dieta proteinowa   dieta 3 tygodniowa   dieta dla niepełnosprawnych   dieta jogurtowa schudłam   dieta dunkana fazy   buraki dieta   dieta a jajka   rihanna dieta   lekka dieta przepisy   dieta dla atopika   dieta jesz ile chcesz   dieta dukana faza uderzeniowa przepisy   dieta po laparoskopii woreczka   dieta heidi klum   dieta jogurtowa przepis   dieta low carb masa   dieta przy pco   3 minutowa dieta   dieta niemowlaka 12 miesięcy   dieta tropikalna   dieta na 6 tygodni   montiniaka dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt