Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przestr ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża licz ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając zaprezentowany s ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele s ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt musimy d ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania należy się poza owocami i ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się omówionym zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy zdecydować się jaki będz ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm da się wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość przyjętych kalorii powinna by także być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta bezresztkowa przepisy


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na liczeniu wielkości kalorii zwłaszcza późnymi porami także na nie scalaniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie potraw zbyt gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na łagodniejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się ogromnym napadom łakomstwa i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować założony wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do pełnego ozdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od zaniku oznak choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta mocna zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż wyniki są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Zaczynam mam zamiar przetrwać do końca bo mam co zrzucenia kilka kilo

Dieta jest doskonała... po prostu rewelacja!!! próbowa?em niedawno

stosowałam przez 2 miesiące schudłam 7 kg… jest rewelacyjna :D wreszcie coś co działa

Dieta jest zdumiewająca polecam :) jesli jesteś wytrwała

zaczynam od środy, to już zaplanowane!!!!!!!

pragnę powiedzieć, że ta metoda odchudzania przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co zjadamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

metoda jest fantastyczna, można uzyskać niebywale zadowalające efekty.

ja stosowałąm tą metodę odchudzania byłą ona moją pierwszą i stwierdzam że jest bomba chociaż trochę podjadałam :PTagi : dieta a owulacja , dieta proteinowa jakie efekty , dieta w czasie karmienia piersią , dieta żołądkowa jadłospis , dieta 1200 kal , dieta powyżej 12 godzin , dieta niemowlaka 7 miesięcy , dieta to podstawa , dieta albo cud test 42 diet forum , dieta 1000 kal forum , kasia figura dieta , dieta przy nowotworze płuc , dieta w odleżynach , dieta a karmienie , dieta wysokobiałkowa forum , dieta onkologiczna , dieta jesienno zimowa , dieta proteinowa produkty , sb dieta forum , dieta antycholesterolowa , dieta przy kamicy pęcherzyka żółciowego , dieta kwaśniewskiego jadłospis , dieta na wrażliwe jelita ,


dieta równowagi ph   dieta kapuśniakowa   york dieta   dieta niskowęglowodanowa wady i zalety   dieta a stawy   bóle wątroby dieta   dieta dla 40 latki   fasolka szparagowa dieta   dieta z mięsem   dieta na torbiele   dieta przed siłownią   dieta bezmleczna matki karmiącej   dieta skoczka narciarskiego   dieta 3 kg tygodniowo   dieta zgodna z grupą krwi 0 przepisy   jaka dieta po zawale   dieta same owoce   dieta b rh plus   dieta sportowca   dieta na dobry humor   dieta pełna   dieta matki karmiącej piersią jadłospis   dieta przy podwyższonym kwasie moczowym   dieta 1000 kalorii skuteczność   dieta w adhd   dieta rabinów   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt