Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warz ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy or ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz trzeba wybrać j ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczb ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem zaprezentowanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on ro ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Opisana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały wynik mamy zadanie dokładnie st ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższo ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość przyjmowanych kalorii należała by również zależeć od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta 1000 kalorii śniadanieDieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na liczeniu wielkości kalorii nade wszystko wieczorem także na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny wynik należy dokładnie przestrzegać jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem zaprezentowanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę musimy respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego ozdrowienia. Sugeruje się, że jest to około 5 lat od zaniku śladów choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta mocna zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż wyniki są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę stracić zrealizować prezentowany cel należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody odchudzania jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na lżejsze przyswajanie składników według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co mamy chęć, jednakże mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

stosowałam przez 2 miesiące schudłam 2 kg… jest ekstra :D wreszcie coś co działa

metoda jest doskonała, można uzyskać bardzo ekstremalne efekty.

Zaczynam mam zamiar przetrzymać do końca bo mam co zrzucenia kilka zbędnych kilogramów

Gdzie szukać tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?

Dość fajna dieta moje koleżanki ją stosowały i schudły.

wypasiona metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest klawa naprawdę pragnę zrzucić zbędny tłuszczyk. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

Generalnie rzecz podsumowując kolejna metoda odchudzania z serii warto zastosowaćTagi : dieta kopenhaska rozpiska , zaburzenia hormonalne dieta , dieta na wzrost , 0 rh minus dieta , dieta z sokow , dieta dobra na pamięć , dieta po laparoskopii woreczka , dieta wegetariańska dzieci , dieta w refluksie żołądkowo-przełykowym , grupa b dieta , podwyższony cholesterol dieta , dieta dla niego , plan lighterlife dieta , wrzodowa dieta , sernik dieta proteinowa , dieta przy zatwardzeniach , jaka jest najlepsza dieta na mase , zimowa dieta odchudzająca , forum dieta montignac , antyrakowa dieta dr johanny budwig , dieta bez ćwiczeń , dieta pierra dukana przepisy , dieta sb przepisy ,


dieta na zawołanie forum   dieta fizyczna   karmienie piersią dieta   dieta dukana   dieta warzywna 40 dni   dieta na pozbycie się tkanki tłuszczowej   dieta harleya pasternaka   dieta słoiczków   dieta amerykańska forum   dieta rolleticu   dieta dla karmiących piersią   dieta wrzodowa jadłospis   dieta niskowęglowodanowa przepisy   dieta 20 kg w miesiąc   dieta profesora dukana   dieta 3 kolorów   dieta breussa   dieta po zatruciach   dieta a wino   dieta białkowa nerki   dieta dla dny moczanowej   dieta joga   dieta przy żylakach   dieta dobra na serce   wygodna dieta   dieta książka   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt