Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trój ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi należy ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta trwa 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały efekt mamy zadanie szc ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezentowany spos ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się zapisanym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Bu ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba wybrać jaki ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelit ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księż ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeg ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie ilość spożywanych kalorii należała by także być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta 1500 kalorii przykładowy jadłospisDieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy spożywać połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między artykułami bogatymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w ciele tak by nie dać się ogromnym atakom łakomstwa i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania zezwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach ukazanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw mocno gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również powinniśmy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii zwłaszcza późnymi porami oraz na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Gdzie mogę znaleźć tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?

Co wy tam możecie uważać o tego typu dietach jest wypas, jestem zadowolona bo widzę efekty i to bardzo dobre.

jestem ciekawa ile uda się schudnąć

bardzo mnie interesują wrażenia na temat tej diety, mam ja w planach

muszę przyznać, że ta dieta przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co jemy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

ludzie dieta jest odlotowa stosuje i nawet głodna nie jestem

metoda jest fantastyczna, można uzyskać niebywale zadowalające efekty.

moim zdaniem jest to fantastyczna dietaTagi : dieta zeby przytyc , dieta uboga w węglowodany , dieta 100 kalorii forum , dieta dla kulturystów , harley pasternak dieta 5 czynników , zzsk a dieta , dieta dunkana przepisy i faza , dieta optymalna arkadia , dieta na serkach wiejskich , jedna nerka a dieta , dieta przed sesja , dieta dr.dukana forum , dieta indie , rak jelita dieta , dieta na obniżenie cukru we krwi , dieta niskofosforanowa , dieta przy kuracji antybiotykowej , dieta sport , dieta opis , dieta przy przepuklinie , dieta na nadczynność tarczycy , dieta siedmiolatka , dieta azjatek ,


dieta dukana ile schudłyście   parowar dieta   dieta w skazie białkowej   dieta nieżycia   dieta na 3 tyg   dieta białkowo warzywna   dieta 2009 delegacja   potas dieta   dieta ziemniaczana   dieta najszybsza   ile wynosi dieta w 2010r   dieta dla dziewczyn w wieku 13 lat   dieta dla roczniaka   dieta irlandia   dieta śródziemnomorska artykuły   dieta wzw b   dieta 2 program   przepis dieta   dieta przy stomii   budyń dieta dukana   dieta 100 kal   dieta dobra dla wątroby   dieta zęby   dieta dla 40 latki   dieta dla pięćdziesięciolatki   koktajl dieta strukturalna   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt