Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się wszystkim rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać d ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wie ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposó ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżyco ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Opisana dieta obejmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny efekt mamy zadanie ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Mu ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy idzie wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście liczba przyjmowanych kalorii należała by także zależeć od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli masz posadę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, umożliwiającym określenie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie realnej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta bez potasu


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się ogromnym napadom łakomstwa i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały wynik mamy zadanie dokładnie przestrzegać jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na łagodniejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co mamy ochotę, jednakże musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyleczenia. Szacuje się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Musimy zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami obfitującymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy zrzucić osiągnąć założony cel musimy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta dieta ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

byłam na tej diecie już raz i była wypasik rezultaty widoczne

Ja jestem na 11 dniu tej diety i szczerze jest rewelacyjna, będę informowała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

to niesamowita dieta polecam ją naprawdę jest odlotowa mój mąż zrobił sobie taką dietę.

Ta dieta jest kapitalnie dopracowana. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

muszę powiedzieć, że ta dieta działa:-/ uważajmy na to co spożywamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Hej. Dzisiaj już 5 dzień jest znakomita działa bez problemu

wykonałam tą dietę i chcę stwierdzić że jak na tak surowe wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać niebywale efekty

wypróbowałam tą dietę jest znakomita bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie byłam :)Tagi : dieta po laparoskopii ginekologicznej , dieta pryszcze , dieta spalająca tłuszcz , dieta według grupy krwi a , darmowa dieta cud , dieta lekkostrawna po biegunce , dieta dla nastlatki , dieta za podróż służbową 2010 , dieta f.x. mayra , dieta dla policystycznych jajników , dieta na lepsze samopoczucie , dieta olimp , najlepsza dieta south beach , dieta z ograniczeniem soli , dieta ujemnych kalorii , dieta niskotłuszczowa przepisy , dieta wysokobiałkowa masa , dieta dla grupy krwi b zdrowie , dieta proteinowa dukana jadłospis , dieta shih tzu , prosta dieta 1000 kcal , doda dieta , dieta u osób dializowanych ,


dieta werthmann   dieta ludzi pierwotnych   dukan dieta alkohol   dieta sok z cytryny   dieta a prostata   dieta królewska   dieta bezglutenowa i bezmleczna dla dzieci   ryba a dieta   dieta berardiego   siłownia dieta białkowa   dieta w biurze   ser pleśniowy dieta   dieta bogata w żelazo dla dzieci   dieta dr haya książka   dieta dla pracownika 2009   szybka i łatwa dieta   dieta do domu gdańsk   dieta z okinawy   dieta atkinsa zasady   dieta na mase przy wadze 100kg   dieta na mase przy wadze 60 kg   dieta studentów   dieta herbapol   dieta rak prostaty   grupa krwi ab dieta   dieta rolletic pdf   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt