Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele pro ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowe ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się po ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą tejże metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poz ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodó ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się wszystkim wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig powin ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą i ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia miarę przyjętych kalorii powinna także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta bez soli przepisy


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu liczby kalorii zwłaszcza wieczorem oraz na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały efekt mamy zadanie szczegółowo przestrzegać jej plan. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między produktami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach tejże metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz należy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na odchudznie. Powszechnie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niebywale łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy zrzucić osiągnąć prezentowany wynik mamy obowiązek zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również musimy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

jest ciężko ale schudłam juz 5kilo oby tak dalej, a dieta godna uwagi, polecam!!!

muszę stwierdzić, że ta metoda straty wagi przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co spożywamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

czy ta dieta jest skuteczna.

To ekstra dieta A mówią, że taka nie istnieje.

Mocno mnie ciekawią opinie na temat tej diety, mam ja w planach

kapitalna metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

grubasy dieta jest fantastyczna stosuje i nawet głodna nie jestem

stosowałam dawno temu he według mnie to jedyna taka dieta na świecie!!!Tagi : dieta a grupa krwi przepisy , rak wątroby a dieta , dieta dla 40 latki , dot dieta a grupa krwi forum , dieta trzynastka , sport i dieta , mariusz pudzianowski dieta , dieta przed treningiem , dieta nutri system , saba dieta , dieta dowóz warszawa , dieta niskopurynowa , dieta dla osoby wazacej 70 kg , krótka dieta , dieta na bazie kaszy , dieta na mase 60 , dieta w delegacji krajowej 2009 , dieta antyrakowa , dieta wegańska wady i zalety , dieta anny muchy 2009 , dieta 1000 forum , dieta nerkowa dla kota , dieta zdrowotna ,


dieta dla fitnessek   grupa krwi 0 rh+ a dieta   dieta pływanie   dieta przykład   dieta poselska   insulina dieta   dieta diamondów   dieta 500   ile wynosi dieta   dieta kopenhadzka dla wegetarian   dieta jogurtowa menu   dieta sb przepisy   dieta na biceps   przepisy dieta   dieta 1000 kalorii tabela   dieta ból głowy   dieta lekkostrawna wątrobowa   dieta antykolkowa   dieta nie potrafię schudnąć   forum dieta south beach   zespół policystycznych jajników dieta   dieta niedobór żelaza   dieta doktora dukana   dieta na muskulature   modna dieta   dieta w zjd   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt