Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele pro ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowe ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się po ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą tejże metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poz ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodó ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się wszystkim wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwig powin ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą i ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia miarę przyjętych kalorii powinna także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego obliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny etap diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie realnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta bez soli przepisyDieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między produktami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę stracić osiągnąć tenże cel musimy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na lżejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy chęć, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od niebywałego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyzdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż wyniki mają prawo być zauważalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by nie dać się ogromnym napadom jedzenia i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach ukazanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

zaczynam od czwartku, to już postanowione!!!!!!!

maniacy dieta jest zajefajna stosuje i nawet głodna nie jestem

Ta dieta jest odlotowo ułożona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

doskonała dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Ja jestem na 5 dniu tej diety i szczerze jest spoko, będę pisała o efektach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

Moim zdaniem ta metoda straty wagi jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

to spektakularna dieta polecam ją naprawdę jest kapitalna mój mąż zrobił sobie taką dietę.

Dieta przypadła mi do gustu bardzo znakomita można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!Tagi : anna mucha dieta , dieta przy grypie jelitowej , dieta na zrzucenie oponki , dieta ziemniaczana w chorobie nerek , legwan zielony dieta , dieta na więcej energii , dieta niemowlaka w 5 miesiącu , dieta na odchudzanie brzucha , dieta kopenhaska jak przyrządzić befsztyk , dieta słonecznych plaż , dieta przemian , dieta posła , ultra slim dieta forum , dieta niskotłuszczowa wikipedia , dieta specyficznych węglowodanów , dieta wieńcowa , dieta dla nerek , dieta na delegacji służbowej , dieta za wyjazd na szkolenie , dieta dla grupy krwi 0+ , dieta w niewydolności wątroby , dieta na obniżenie poziomu cukru , dieta antywrzodowa ,


dieta dla fitnessek   grupa krwi 0 rh+ a dieta   dieta pływanie   dieta przykład   dieta poselska   insulina dieta   dieta diamondów   dieta 500   ile wynosi dieta   dieta kopenhadzka dla wegetarian   dieta jogurtowa menu   dieta sb przepisy   dieta na biceps   przepisy dieta   dieta 1000 kalorii tabela   dieta ból głowy   dieta lekkostrawna wątrobowa   dieta antykolkowa   dieta nie potrafię schudnąć   forum dieta south beach   zespół policystycznych jajników dieta   dieta niedobór żelaza   dieta doktora dukana   dieta na muskulature   modna dieta   dieta w zjd   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt