Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Twórcą tejże metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału żywności na w ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym pozio ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z wa ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się zapisanym rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać d ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidac ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłk ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz należy zdecydow ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie ilość przyjętych kalorii powinna by także być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli masz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta po radioterapiiDieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Między produktami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy Aby zrealizować założony wynik należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii nade wszystko późnymi porami również na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach ukazanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig zależy od drastycznego poddania się omówionym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyleczenia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Musimy zrozumieć że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż wyniki mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy przyjmować to na co mamy chęć, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

od jutra tez chce zaczac z tego co znalazłam to świetna metoda straty zbędnego tłuszczyku

rozpoczynam od środy, to już postanowione!!!!!!!

próbowałam dawno temu he uważam że to najnajlepsza dieta na świecie!!!

supcio pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

Witam, ja również wypróbowałam tą metodę straty wagi, stosowałam ją cztery lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

moim zdaniem jest to ekstra metoda dochudzania

witajcie kobitki. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest kapitalna naprawdę muszę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

ja zaczęłam od dziś. jest klawa oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatweTagi : dieta rolleticu , skaza białkowa dieta matki karmiącej , dieta grupa krwi a rh+ , jedyna dieta jaka jest , dieta trzustkowa jadłospis , dieta dunkana na czym polega , dieta saba , dieta na impotencje , urszula dudziak dieta , dieta po usunięciu macicy , zjd dieta , dieta kilkudniowa , dieta na uda i biodra , dieta strażników wagi , dieta wysokokaloryczna dla dziecka , dieta wysoko błonnikowa , dieta małgorzaty sochy , dieta ludzi starych , dieta dąbrowskiej efekty , dieta śniadanie jajko , najlepsza dieta forum , dieta wady zalety , karmienie a dieta ,


dieta dla 9 miesiecznego dziecka   dieta lekkostrawna jadłospisy   hemoroidy i dieta   dieta feingolda   dieta jajkowa   dieta motylka   dieta turbo chomikuj   dieta przy nieżycie żołądka   dieta zasadowa   dieta niemowlaka 5 miesięcy   grupa krwi dieta b   dieta po zabiegu kardiochirurgicznym   dieta 1500 kcal przepisy   dieta w zależności od grupy krwi   dieta w trakcie chemioterapii   dieta dukana otręby   dieta we wrzodziejącym zapaleniu jelit   dieta na zaparcia u dzieci   dieta proteinowa kto stosował   dieta motyla   śledź dieta   dieta marii dąbrowskiej   dieta proteinowa jogurt   dieta na przybranie   haya dieta   dieta a banany   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt